Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15.06.2018, 17:55   #8
majki
 
majki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Gwe/Warszawa
Posty: 3,494
Motocykl: CRF1000, RD04
majki jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 1 tydzień 3 dni 23 godz 26 min 45 s
Domyślnie

Też mam z tym problem i nie wiem jak to ugryźć...

Dosyć często zdarza się, że wypada mi piątka przy przyspieszaniu z 4 (wyjazd z zabudowanego, odkręcanie, zmiana na 5 i jeb nie weszło). Tylko w tą stronę 4->5 (nigdy mi nie wypadł inny bieg niż 5). Nie ma znaczenia czy stosuję nacisk na dźwignię, czy szybko zmieniam, precyzyjnie czy od niechcenia, potrafiło mi nawet przy każdej zmianie w trasie 4->5 wybić 5 (a zmieniałem z namaszczeniem wręcz). Potrafiło mi nawet w trakcie wyprzedzania po paru sekundach zgubić 5...

Druga opcja to przy zmianie 2->3 czasem mam 'pustą dźwignię', czyli ruch dźwignią nic nie zmienia (nie ma międzyluzu, dalej jest 2). I zaznaczam, że odpuszczam dźwignię do końca i nie przytrzymuję butem po wbiciu 2.

Co najlepsze zaczęło się to po zmianie oleju na Iszym przeglądzie (hondowski 10w30). Ostatnio się uspokoiło, ale nie wiem czy przeszło (dawno w trasie nie byłem, a wtedy się to uwidacznia najprędzej). Narazie spróbuję zalać inny, syntetyczny olej i zobaczymy czy się coś zmieni. Problemy są tylko 2->3 i 4->5, reszta działa cacy...

Najgorsze jest to, że zapewne jest to nieudowadnialne w ASO, bo się przejadą kawałek i problemu nie zauważą (w mieście sporadycznie się to zdarza, a w trasie b. często)...zapewne będzie hasło nie dokładna zmiana begów, itp... patrz temat ze skrzyniami w civicach type R...
__________________
Afra - jedyna, wierna kochanka!!!!
Pożegnane bez żalu: 990S, 690R, DR650SE, XF650
majki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem