Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09.07.2018, 12:58   #6
Skeeb


Zarejestrowany: Feb 2016
Miasto: Warszawa
Posty: 267
Motocykl: Inne moto
Przebieg: 77777
Skeeb jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 9 godz 33 s
Domyślnie

Oglądalem te rejony głównie z perspektywy kajaka, więc nie mam dużej wiedzy o atrakcjach naziemnych.

Nie mam dzieci, nie czuję co może być atrakcją dla latorośli w tym wieku, ale zaryzykowałbym polecenie półtora-dwudniowego spływu kajakiem z nocowaniem gdzieś na odludnym polu namiotowym. Gotowanie na ognisku, spanie w namiocie lub pod gwiazdami, te klimaty.

Płynąłem m.in odcinek ze stanicy wodnej przy jeziorze Witoczno. Stamtąd wygodnie byłoby wystartować. Tamto i sąsiadujące pola średnio się nadają na spokojne nocowanie z rodziną - od Swornychgaci całą noc dawała łupanka. Stamtąd popłynęliśmy na któryś z cypelków:
53.862462, 17.567505
53.853634, 17.576419 <--(na 87 % to był ten, było boisko do siatkówki plażowej, wiata z miejscem na ognisko, pomost, cisza, spokój)
53.837954, 17.638013

Rano można nienerwowo spłynąć do Zapory i coś zjeść, jak akurat będzie otwarte.

Jedyną wadą tych cypelków jest ekspozycja na zachód, co przy pomyśle spania pod gołym niebem wymusza ciepłe ubranie, bo przywita was cień, rosa i chłód. Przy stanicy spaliśmy w podkoszulkach na pomoście i było sucho i wcale nie zimno. To był przeciętny sierpień.
Prześledzę jeszcze trasę, którą robiłem i poszukam fajnego, cichego i kameralnego pola o ekspozycji na wschód, póki co nic mi nie przychodzi do głowy.
Skeeb jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem