Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14.12.2013, 19:44   #1509
Stary-S3
 
Stary-S3's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Ponownie Kotlina Kłodzka :D
Posty: 450
Motocykl: RD07 mit VW parts :D
Stary-S3 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 4 dni 15 godz 9 min 23 s
Domyślnie

No dobra. Skoro wszyscy to wiedzą a Afra jest dużo tańsza i "bardziej w off" czemu nadal ludzie kupują GS'a?
Może dla tego, że pan Hąda nie ma nic atrakcyjnego w aktualnej ofercie do "off-turystyki"?
Sam mam Afre i bardzo sobie chwalę ale jakoś specjalnie na niej po terenie nie dziczę bo nie mam aż takich umiejętności aby poradzić sobie z tak ciężkim smokiem a nie mam też od kogo się uczyć. Ale jak widzę te wszystkie dodatki z katalogu Touratecha do serii GS i porównuję to z plastikowymi elementami wszystkich możliwych osłon na produktach pana Hądy to zaczynam rozumieć przeciętnego wyrabiacza Euro. Taki nie chce kupować starego/używanego motocykla (patrz Afra, Trampek 600 i inne z tej epoki) tylko idzie do salonu i bierze to co ma najwięcej blachy w akcesoriach. A jak sami musicie przyznać to "akcesoryjnej metalurgii" do GS nie brakuje. Szpan jest, gwarancja jest a za resztę zapłaci się MasterCard. Z tego co wiem to wielkiego wyboru nie ma w salonach bo jak napisał Misza to albo GS albo KTM - cena z bajerami jak myślę podobna. Znaczy płucko i dwie zdrowe nerki w zastaw.
Ja kupiłem Afre bo była tania, miała potencjał i brak elektroniki poza Tripmasterem. Naprawy tego moto to nawet ja mogę się nauczyć a do tych wszystkich nowości to jakoś nie mam głowy. Poza tym dla mnie to procesor powinien sterować komputer a próbować za mnie myśleć jak mam skręcać. Osobiście nie mam zbyt wielkiego zaufania do technologi co to wie lepiej niż użytkownik bo czuję się wtedy jakby ktoś ze mnie robił matoła.
Ale się rozpisałem...
__________________
Ale dlaczego Honda?... Bo VW nie robi motocykli...
Stary-S3 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem