Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21.03.2019, 07:06   #106
chemik
 
chemik's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Wrocław
Posty: 1,425
Motocykl: Husqvarna 701 Enduro
chemik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 15 godz 21 min 25 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał chemik Zobacz post
Przez wątek przewineła się kilka razy propozycja Modeki.
W 2016 roku na poczatku sezonu zakupiłem model Renegade, wtedy jeden z wyższych. W ciągu niecałych 2 sezonów:
1. Przetała się wkładka na tyłku w spodniach.
2. Przetarły się szwy po wewnętrznej stronie nogawek.
3. Popsuły się membrany (efekt jakby w rajstopach puściło oczko).
4. Popsuł się zamek główny kurtki (nie dopinał).

O ile pozycje 1-3 nie sa jakimiś mega-strasznymi awariami, to pozycja 4 gdy wystąpi w przysłowiowej "czarnej dupie" skutkuje zepsuciem wyprawy.

Wszystkie powyższe usterki zostały naprawione w ramach gwarancji.
Obecnie szwy nogawek i zamek główny kurtki też są popsute. Zgłosiłem reklamację, której nie uznano. Modeka twierdzi, że wady wystąpiły po okresie gwarancji nie zważając na fakt, że od ostatniej naprawy tych elementów minął rok (gwarancja na naprawiane elementy powinna liczyć się "od początku").
Także, pomimo tego, że ciuchy fajnie odszyte i dopasowane to nie polecam, gdyż słabe jakościowo, a i problemy z wyegzekwowaniem gwarancji są.

PS.
Wcześniej też miałem kurtkę i spodnie Modeki, modele typowo szosowe tekstylne. Oba reklamowałem w trakcie trwania gwarancji, oba naprawione. Potem przestałem w nich jeździć, więc nie wiem ile jeszcze wytrzymałyby.
Historia ma swój pozytywny i zaskakujący koniec. Powyższego posta pisałem gdy odzież jeszcze była u Modeki w Niemczech na reklamacji, a ja dostałem od nich maila, że reklamacja została rozpatrzona negatywnie i odzież została wysłana z Niemiec do Polski. Tymczasem kilka dni temu zadzwonił do mnie sprzedawca ze sklepu i zaprosił po odbiór naprawionej odzieży. Na miejscu w sklepie okazało się, że Modeka Polska sama z siebie wymusiła na "centrali" naprawę mojej odzieży. Zatem zamek wymieniono, szwy nogawek poprawiono, a na dokładkę ładnie załatano mi niewielkie rozdarcie na nogawce (które zrobiło się podczas którejś tam wyprawy i nie było przedmiotem roszczeń gwarancyjnych).
Także mam naprawioną odzież, a Modeka Polska ma zadowolonego klienta. Nieczęsto spotyka się takie podejście, zatem duży plus.
chemik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem