Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13.02.2010, 21:16   #25
JareG
Piast Kołodziej
 
JareG's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Toruń
Posty: 1,892
Motocykl: RD03
JareG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 17 godz 44 min 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ropuch Zobacz post
(..)
Mnie się podoba ten 503 i nie potrzebuje forum z wodotryskami do pisania tego o czym myślę - po co mi możliwości silnika tego forum jak nawet w połowie ich nie wykorzystuje/my.
Pierwsze forum odświeżało się coś koło 5min i też było zajebiście. Znajdźmy tańszy serwer, a nie jakiś dedykowany, bo i ten znając życie się spier....i - a później będziemy szukali indywidualnego za 10tyś rocznie na głowę !!!!!!!!!
(..)
Temat do przemyślenia - osobiście mnie się to nie podoba i uważam że idziemy/idziecie w złym kierunku.
Kiedys, czyli podczas zmiany silnika forum i przenosin etc. zadecydowalismy, ze forum bedzie sie otwierac na zewnatrz. W efekcie mamy prawie 2000 kont.
Na razie odwiedza nas Mr 503, ktory tak Ci sie podoba.. ale to jest tylko pierwszy gosc. Drugi bedzie - tak, Ropuch, bedzie/przyjdzie bo to nieuniknione - np. Mr 404, i wtedy zapewniam Cie, ze nie spodoba Ci sie. Ale jest jeszcze jeden, ktory jest najgorszy - zwie sie MySQL, i ten nie bedzie sie szczypal.. jesli nic nie zrobimy, to w pewnym momencie MySQL nam powie, ze to koniec zabawy i ze nas nie zna, bo nas nie ma. I to moze byc koniec naszego Matrixa, bo jak sie nam rozleci baza, to moze nie byc co zbierac. A wlasnie zaczela sie rozlatywac a my nie mozemy zrobic backupu bo sie wysypuje w trakcie.
Co do szukania tanszego serwera.. wlasnie na takim jestesmy. Na najlepszym z najtanszych, czyli na maks. wypasionej wirtualce. Ktora wlasnie powoli zdycha, a zdychajac sypie 503 i uszkodzila nam baze forum. O ile forum ma byc w tym ksztalcie co dzis, i ma sie rozwijac (czego sie nie da uniknac), to musimy przejsc na serwer dedykowany. O niego bym sie nie martwil, ze go zarzniemy - to zupelnie inna bajka niz serwer wirtualny.
Co do potrzeby upgradu silnika forum - to sie robi nie po to, zeby bylo wiecej zabawek, tylko po to, zeby jakis zly czlowiek nie pobawil sie naszym kosztem. Producent silnika forum caly czas swoj produkt udoskonala, lata dziury, wymysla nowe rzeczy.. a my musimy to od niego brac, jesli chcemy miec zabezpieczone forum. Bo starymi wersjami nikt sie nie przejmuje.
Co do akcji mobilizacyjnej - one sie sprawdzaja jednorazowo, z czasem idzie coraz slabiej, a za to, ze forum dziala i mozecie sie dobrze na nim bawic trzeba placic.
Oplaty, o ktorych mowa w tym watku sa proba zapewnienia kasy na utrzymanie forum. Czy to zle..?
__________________
Pozdrawiam z Torunia i okolic,
Jarek

K1200RS & TRX850 & XTZ850
JareG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem