Wątek: Skuter na LPG !
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01.04.2011, 14:01   #1
motormaniak
mistrzu
 
motormaniak's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 1,955
Motocykl: RD03
Przebieg: ?
Galeria: Zdjęcia
motormaniak jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 1 godz 45 min 0
Domyślnie Skuter na LPG !

Na wstępie proszę nie pisać bajek że się nie da, nielegalne, nie opłaca i srać po iglakach zaśmiecając wątek.
Jest to pytanie techniczne, a wiem ze jest tu wielu mądrych ludzi.
Dotyczy zagazowania skutera 125 w czterosuwie, chłodzonego wymuszonym obiegiem powietrza.
Co wiem:
1. Wiem że Hasyoung Aquila 125 był sprzedawany w lpg , ale nie udało mi sie namierzyć schamatów, części itd
2.Wiem że firma Stako produkuje butle do skuterów.Na przykład taką:
http://www.stako.pl/index.php?id=men...=pl#fragment-2
3. Wiem że firma lovato robi reduktory do silników do 150 cmm :Mini M306-20 lub Colibri do kupienia na allegro http://moto.allegro.pl/reduktor-mini...530102298.html
4 Potrafię założyć instalację I generacji do samochodu, ale mam w przypadku skutera pewne problemy.
Pytania:
1 Reduktor który wymieniłem nie jest parownikiem. W klasycznym parowniku samochodowym mamy podgrzewanie od silnika aby ciecz przy rozprężaniu się na gaz nie zamrażała parownika.
Jak to zrobić w skuterze, gdy mam tylko reduktor? nie chce jeździć na butli turystycznej.
nie biorę pod uwagę montażu dużego parownika z samochodu i kombinacji z grzałkami elektrycznymi - alternator skutera nie ma na to mocy, wydatek parownika z duży.
2 Nie widziałem miksera do skutera, gdzie kupić, z czego zaadoptować (ewentualnie można samemu coś wystrugać)
3Wiem że LPG służy do zasilania kosiarek, łodzi, agregatów, jak tam jest rozwiązana kwestia przejścia gazu z fazy ciekłej w lotną?
4 Czy aby do reduktora szedł gaz a nie ciecz nie wystarczy zamontować wielozawór w górnej części butli bez rurki, tak aby ciągnął gaz a nie ciecz?
__________________
Enduro i ADV

Ostatnio edytowane przez motormaniak : 01.04.2011 o 14:03
motormaniak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem