Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14.01.2017, 23:53   #19
Widmo80
Pracuj uczciwie dla dobra swego kraju- dostaniesz rentę , bilet do raju
 
Widmo80's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2015
Miasto: Dzierżoniów
Posty: 961
Motocykl: RD03
Przebieg: 12 000
Widmo80 jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 22 godz 44 min 28 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Honda Zobacz post
12,5 v akumulator ?

trochę mało, kiedyś czytałem że od 12,6 poniżej zaczyna się zasiarczać. Co najmniej 12,8. Chyba że aku jest stary to już może nie trzymać jak należy.

Są w sumie prostowniki regenerujące ale czy to prawda kto wie.
np. Ctek 5.0.
Napięcie 12,5 bo ładowanie było słabe - na światłach i stopie wręcz poniżej 12v spadało na zapalonym silniku . Teraz jest prawidłowe . Dodatkowo aku osłabiło ustrojstwo co podłączyłem ostatnio pod aku - gniazdko zapalniczki do ładowania telefonu itp. Ma ono jeszcze oprócz standardowego 12v gniazdka zapalniczki , gniazdko USB juz pod zwykły kabel do ładowania . Nie podłanczałem przez stacyjke, bo wqrwia mnie jak musze włączać zapłon na postoju żeby mi się telefon ładował i uznałem że samo w sobie ma to pobór żaden .. no i byłem w błędzie bo okazuje sie że to gówienko , nawet jak niczego nie ładuje i jest zatkane pobiera jakies tam miliampery jednak . Pół biedy jak moto często jest palone , to wiadomo się doładuje , gorzej jak postoi z 2 tygodnie albo dłużej - zaczęło mi brakowac prądu na rozruch . Muszę to inaczej popodłanczać , uwzględniając jeszcze halogen 40 wat jako oświetlenie takie ofowe , załączane gdy orginalne nie świeci .
Szynszyl - nie gadaj WD40 sprawdza się u mnie dobrze zamiast pasty do butów Poważnie , Moje trapery jak umyte i sucze juz spsikuje wudekiem i mam fajny wygląd , nie przemakają i robie to 10 sekund , bez pastowania , czyli do czegoś tam sie nadaje
Co do ładowareczek z lidla cudownych , to ja tego nie uważam - uzywam prtostownika " normalnego" z pokrętłem i amperomierzem - niezawodny . A aku jak pada to się wymienia - nie wymienia sie przxeciez co sezon .
Widmo80 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem