Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04.10.2018, 22:29   #15
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,333
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 16 godz 57 min 49 s
Domyślnie

Tak delikatnie odpowiem , nie pisałem że się podejmuję koordynacji.
Jednakże chętnie wezmę udział w miarę możliwości.

Cytat:
Napisał wojtekk Zobacz post

P.S. Oczywiście masz prawo do oceny "dyskusyjne". Ale może uzasadnię, dlaczego tak to dotąd robiliśmy.

1. Mogą dołączyć osoby spoza WTA (dołożyć się - gdy jest dokładanie fantów, to nie ma takiej możliwości. A dołożenie się do dużych zakupów jest wielką pomocą, bo budżet nierzadko sięga kilku tysięcy złotych (o czym za chwilę)).
2. Wywiad robi szlachetna paczka, a nie my. Więc on zawsze jest (dobrze) zrobiony, a po naszej stronie jest realizacja listy.
3. Sypanie kasą - nie wiem, co w tym prostego. W szlachetnej nie daje się kasy, więc nie wiem, gdzie widzisz sypanie kasy? Chodzi o zebranie kasy w naszym środowisku a potem kupienie potrzebnych rzeczy.
4. Kupowanie (jako wkład w akcję) konkretnych rzeczy (w porównaniu do składania się finansowego) może spowodować, że wielu rzeczy z listy nie zrealizujemy. WIelu z nas (mnie na przykład) może nie stać aby kupić pralkę (ostatnie kilka lat zawsze była do kupienia) albo kilka ton węgla (chyba trzy lata temu) albo skomplikowane leki (np. odżywki dla dzieci przy ciężkiej alergii, warte majątek) albo specjalistyczne łóżko ortopedyczne albo zestawu farb dla ultrazdolnego dziecka albo (więcej tematów nie pamiętam).
5. Moim zdaniem jest odwrotnie niż piszesz - składanie się finansowe a potem realizowanie dużych zakupów umożliwia realizację wszystkich celów --> jest trudniejsze. Trzeba nierzadko zorganizować trudne rzeczy, kosztowne, pojechać po wielkie zakupy.

Oczywiście możemy się różnić. Ale poczułem się nieco dotknięty podejściem, że na łatwiznę/dyskusyjne. Chciałem uzasadnić, aby nie zostawiać wrażenia, że robię coś dyskusyjnego.chodzę na skróty w tematach, gdzie nierzadko są spore i nie moje pieniądze w tle.
Chyba nie do końca się zrozumieliśmy lub zbyt skrótowo napisałem.
Miałem na myśli że położenie kasy na stół nie jest do końca trafne z pewnych względów ale zainwestowanie uzbieranej kasy w rzeczy czy jakąś konkretną pomoc zdecydowanie lepsze.
Twoje uzasadnienie jest dobre.
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem