Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01.08.2018, 17:17   #12
adaml


Zarejestrowany: Mar 2015
Miasto: Pruszkow
Posty: 64
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: 22000
Galeria: Zdjęcia
adaml jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 17 godz 7 min 24 s
Domyślnie

Dziś przejście Astrahan Atyrau bez problemu, może z 1,5h wszystkiego. Jakoś nie zczailem że na Kazachstan trzeba specjalne ubezpieczenie pojazdu, sprzedają zaraz za szlabanem (10000 tenge, 100zl). Gdyby mi nie powiedział Szwajcar na GieeSie co go 10km przed granicą minąłem to bym nie wiedział i nie kupił, bo nikt na granicy nie mowil. A tak kupiłem i mam babuszka za szlabanem sprzedała mi walutę kazachską za pozostałe ruble i 100 dolców, i wskazała budkę pana co drukuje ubezpieczenia.

Martwi mnie maszyna, rano sprawdzałem olej i nie ma co dolewać, a tu już 3000 od domu nawinięte jednak jak Doktor Motor przygotuje maszynu to nie ma h we wsi

Poza tym wszystko ok, asfalt jak na obrazku poniżej nie pozwala zasnac za kierownica, to jak ciągła gra w Tetris gdzie poziom trudności regulujesz manetą 😂 szybciej niż 80 nie da rady, było parę odcinków szybszych ale dziury pojawiały się znienacka, parę razy zawias miał co wybierać, tylko w lusterka patrzyłem czy mandżur nie leży na drodze.

Jeszcze po ruskiej stronie most pontonowy za 50rubli (3zl) i kontrola policji ale bardziej pogadać niż dopieprzyc mandat. Kazali na koniec gazu dodać to tak spieprzałem aż mi przód do góry poszedł po kazachskiej stronie minąłem ze trzy patrole co trzymały ciężarówki ale mnie nie zatrzymali.

Pojawiły się pierwsze wielbłądy i krajobraz zmienil się z trawiastego na stepowy. Strasznie suche powietrze, nie mogę za długo jeździć z otwartą szyba bo aż kłuje w nosie.

Minąłem też już w KAZ parkę na starej Afryce lub Tenerze, obładowani na maksa, mieli nawet oponę z tyłu zapasową ale się nie zatrzymali pogadać więc pojechałem dalej.

Pierwszy raz zatankowałem 92 oktany, w pierwszej chwili zero różnicy ale rezerwa zapaliła się dużo wcześniej niż zwykle (na oko zasięg spadl o 20-25%). Paliwo super tanie, 1.5-2zl/ litr.

Jutro Bejneu a pojutrze wjazd do Uzbekistanu

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Ostatnio edytowane przez adaml : 01.08.2018 o 20:22
adaml jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem