Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24.03.2017, 14:27   #121
borys609
 
borys609's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: podwrocławskie zadupie
Posty: 835
Motocykl: '12 LC4 690 Enduro R
borys609 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 21 godz 32 min 45 s
Domyślnie

Jagna, może i masz rację z tym brakiem obowiązku przyłączenia. Mnie w gminie powiedzieli coś zgoła odwrotnego.. Jak widać co gmina to inna interpretacja przepisów..

Co do płyty, to faktycznie chyba ławy fundamentowe są tańsze, przynajmniej w materiale, bo w cholerę z nimi roboty.
Ja jednak nie chciałem sam stać w kaloszach w wykopie. Wziąłem sobie lokalnego "dewelopera", który parę domków w okolicy zlepił i sprzedał, żeby mi wycenił wykonanie u mnie fundamentu. Wyszło z robocizną coś ok 25 tys zł.
Mój wykonawca domku pomógł mi w zakresie dogadania się ze swoim podwykonawcą i właśnie zalewają mi płytę fundamentową. Zagęszczenie gruntu, nawiezienie piasku itd... Z wyceny wyszło 23 tys zł plus piasek. Wczoraj za piasek i transport plus koparka (plus jeszcze kruszywo na podjazd i transport) wyszło 4750zł, a więc za niecałe 28tys mam kompletną, zazbrojoną i ocieploną płytę... dla domku 11x8m w podstawie (tak w przybliżeniu).
Nie wiem czy to drogo czy nie, ale mam problem z bani.
Lada dzień siadamy do uzgadniania szczegółowego projektu ścian, okien itd... A później to już piorunem poleci
borys609 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem