Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09.03.2022, 13:44   #33
CeloFan
 
CeloFan's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 588
Motocykl: brak
Galeria: Zdjęcia
CeloFan jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 3 dni 16 godz 49 min 28 s
Domyślnie



Tak, korzystałem dwa razy i traktował mnie co najmniej jak kolegę. Żadnych zaliczek. Nawet za pomoc przy aplikowaniu o wizę, zapłaciłem, dopiero kiedy się spotkaliśmy u niego.
W tym roku rozmawiałem z Hossein`em i dużo się pozmieniało. Pisał do mnie te same informacje. Potrzebuje zaliczkę i cena przejazdu za jego pomocą podniosła się.
Zaliczka może być wymuszona przez jakieś procedury na granicy. Może to zabezpieczenie na okoliczność zamknięcia granic, albo zmiany planów podróżnika. Nie wiem, więc to tylko domysły.
Dlatego w tym roku wszystkie potrzebne dokumenty zorganizowałem bez pośrednika.
O wizę można aplikować przez Internet. Okazuje się, że jest szybciej niż miesiąc i nie ma dodatkowych kosztów związanych z pośredniczeniem z załatwianiu numeru referencyjnego.
Słuchy chodzą, że połowa wniosków jest odrzucana, ale uważam, że to z powodów formalnych.
Nie licząc zwrotnej kaucji, Karnet CPD jest dużo tańszy od usługi jakiegokolwiek pomocnika i oszczędza czas na granicy. (Chociaż to całodniowe czekanie też miało swój urok )
Należy wspomnieć, że swojego czasu, pisali na eFBe o Hosseinie, że kogoś oszukał. To był czas, kiedy obowiązywał całkowity zakaz wjazdu do Iranu. Motocykle mogły być transportowane tylko na innym pojeździe i tylko tranzytowo do innej granicy. Samochody zresztą też.
Mimo wszystko z tymi sensacjami byłbym ostrożny, bo łatwo można popsuć komuś opinię, nie znając wszystkich faktów.
CF
__________________
Pełne zadowolenie składa się z małych uciech rozłożonych w czasie.
https://www.facebook.com/CFact1/
CeloFan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem