Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26.10.2018, 11:55   #22
BornToRide
 
BornToRide's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2017
Miasto: Dębno
Posty: 19
Motocykl: RD03
BornToRide jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 godz 29 min 50 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał CzarnyEZG Zobacz post
Born - ale gmole to kawałek wygiętej rury przy pomocy giętarki, a nie pasowany co do mm element jakiejś kosmicznej konstrukcji.

Nawet jak są nowe, to mogą być niesymetryczne (przesunięcie o minimetr lub dwa nic nie zmienia byle by mocowania pasowały) a mierzenie i ocenianie na tej podstawie ramy jest bez sensu.

Jakbyś napisał, że pomierzyłeś odległość od osi przedniego koła do osi wahacza i wyszło 5 cm za mało, a lagi są proste, to coś by znaczyło.

Przykładanie poziomicy do wachacza, który nie ma miejsc pomiarowych (kładziesz ją na spawach, które mogą być minimalnie wyższe z jednej strony) też jest bez sensu.

Ocena "na oko" tak jak pisałem, też jesty bez sensu, bo grubsza podkładka gumowa pod czachę z jednej strony ją przesunie, a bak może bardziej osiąść bo sie wyrobi guma pod nim i jest krzywo.

Przepatrz osprzęt a na 99% znajdziesz winowajcę.
Chłopaki widać było, że wiedzą co robią. Na miejscu nic nie mieli i robili co mogli/jak mogli i stwierdzili, że krzywa i nie trzeba robić jakiś większych pomiarów... POLECAM MotoLeżan na FB... Ja się nie znam tak dobrze. Przejechali sporo kilometrów i zrezygnowali... Poprzedni oglądający też zrezygnowali... A chciałem tego pozbyć się za grosze...

W sumie kto chce może napisać na facebuku do nich... MotoLeżan. Powiedzą coś więcej...
BornToRide jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem