Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11.05.2020, 21:08   #51
Mavtm


Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Przeworsk
Posty: 100
Motocykl: RD07
Mavtm jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 16 godz 57 min 47 s
Domyślnie

Witam. Podepnę się bo bardzo podobna sytuacja wystąpiła u mnie. W zimie zrobiłem dość sporo przy elektryce. To moja branża więc pobawiłem się sporo. Większość złączy nowych. Połączenie alternatora z regulatorem zrobiłem na złączu MT60 z mocnymi stykami. Regulator wymieniał poprzednik. Wsadzony jest Borg bodajże. Ja dorobiłem wentylator włączany po stacyjce przekaźnikiem i dołożyłem woltomierz przy zegarach. Wszystko śmigało jak ta lala. Wartość napięcia na światłach mijania to zawsze było 14,0 do 14,2V. Na drogowych prawie tak samo.
Wczoraj taka sytuacja: zrobiłem z 80km, moto postało troszkę i po ruszeniu dalej po kilku km napięcie na woltomierzu spadło z 14 na 12,8V. Przełączyłem światła z mijania na postojowki tylko i napiecie wróciło na 14,2V tak dojechalem do domu ze 20km.
Postał pół godz. przejechałem sie po mieście i wszystko ok. Odstawiłem do garażu. Dzisiaj sytuacja powtórzyła się jak jechałem zatankować. Po 3km napięcie spadło do ok. 12.7. Po wyłączeniu mijania wróciło na 14. Rezystancje sprawdzone, złącza przeglądnięte. Masowania mam w kilku miejscach więc też ok. Jutro porobię dokładniejsze pomiary łącznie z oscyloskopem i zobaczę.
Jak ma ktoś jakieś sugestie chętnie skorzystam. Może się mylę ale korci mnie żeby usunąć tą masę która pokrywa elektronikę regulatora bo może jakieś zimne luty się porobiły i po nagrzaniu tracą styki.
Mavtm jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem