Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20.12.2017, 21:46   #27
motomax
880220111
 
motomax's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: Malawa k/Rzeszowa
Posty: 1,050
Motocykl: XR 250R,XR 650R
motomax jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 16 godz 38 min 55 s
Domyślnie

Nie no proszę.. Nowa afryka na organicznych klockach i hamowanie z 200 i lepsze dozowanie,ale na co to dozowanie jak jest abs.. dozowanie hamulca było potrzebne przy układach bez abs-u.. jak w starej AT

Zresztą o jakim dozowaniu rozmawiamy hamując z takich prędkości..

Klocek organiczny jaki by nie był nadaje sie do motocykli średniej klasy a nie do duzych typu viaderko czy afryka...

Co do twojego doświadczenia szacunek,ale moje jest z goła inne bo serwisując czy jezdżąc motocyklami od 20 lat mam inne przeświadczenia co do klocków i ich jakości.. Nissin Tokico czy Brembo to sie montuje w nowych motocyklach i to jest jakość hamulca,żywotnośc tarczy i brak problemów.. Skład klocka i kompatybilność z tarczami różnych producentów to temat rzeka

Są inne dobre firmy jak EBC TRW Galfer Braking SBS ,Vesrah który tak naprawdę duża korporacją która sprzedaje wiele podzespołów do motocykli i nie jest firma typowo zajmującą sie hamulcami..

Kolega machoni pyta o klocki i sensowną odpowiedzia na jego pytanie są klocki oryginalne,dobry hamulec i trwałość tarczy..

Gdyby zapytał o poprawienie hamowania bez patrzenia na tarcze zupełnie inne bym polecił..

Do takich motocykli tylko klocki pełnometaliczne i tylko markowych producentów,zakładanie do motoru wartego 40-50 tysi badziewnych klocków o składzie jak dla cb 500 jest typowym wieśniactwem i buractwem tak użytkowników jak i mechaników... O ile ci pierwsi sa czasem nieświadomi,ci drudzy też czasem

Organiczny klocek przy tym motocyklu zużyje sie szybko a wytracanie dużch prędkości

Na tyle motocykli z zachodu sprowadzonych zwrócił ktoś kiedyś uwage na jakie klocki maja zamontowane? Gówna tam nie widziałem,zawsze przeważnie pełnometaliczne i tylko dobrych producentów.

Tuningować hamulce sie da i poprawić fabryke też można,ale to trzeba zrobić wiedzą doświadczeniem i zasobnym portfelem poprzez wymiane pomp,przewodów,zacisków i klocków.

Nawet w małych skuterach czesto widac pełnometaliczne ze względu na małą tarczę i małą powierzchnie robocza klocka.

Kto był na ukrainie ten wie co znaczy kiepski organiczny czy półmetaliczny klocek,ilu to znajomych sie dziwiło potem czy klientów... toż przecież żem wymienioł niedawno...


Hamulce to bezpieczeństwo użytkownika motocykla a także innych na drodze i proszę nie polecać gówna i nie prawić morałów na temat hamulców jeżeli nie ma praktycznej wiedzy na ten temat.

Z racji wykonywanego zawodu jak i praktycznego doświadczenia czuje sie w pełni uprawniony do mocnego komentarza w tym temacie.

Nie mam na celu też obrazy kogokolwiek

pozdro i do zajęć
__________________
Honda XR-oholik Doświadczalny Warsztat Enduro ADV
https://www.facebook.com/Team-XR-Pol...4380265706363/
motomax jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem