Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23.09.2019, 17:18   #113
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,859
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 3 dni 10 godz 53 min 44 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lakrua Zobacz post
W ogóle mnie nie dziwi że Honda idzie tą drogą, rynek jest zbadany... Jestem przekonany że za 5 lat Radiologowii będzie łatwiej sprzedać swoją używana ATAS z 2020 roku, niż moja NAT ( golasa ) z 2016, i nie dlatego że jest starsza , tylko przez brak tych wszystkich bajerów. Dzisiaj jak bym się cofnął o te 3 lata i miał bym wybór i ta wiedzę która mam dzisiaj i w ofercie była by ATAS w konfiguracji powiedzmy z 2019 to chyba bym się nie zastanawiał i bym brał, żeby było wesoło z DCT.Te 3 lata zweryfikowały i pokazały że to jest dla mnie najlepsza opcja. Pozostaje mieć nadzieje , że wypuszcza wreszcie fajna mala afryke i wszyscy będą zadowoleni
Z pewnością znajdzie się całkiem spora liczba użytkowników którzy będą woleli roczniki 16/17 z racji prostszej konstrukcji. Mając rocznik 2016, teraz na 100% bym nie kupił AS i Afry ogólnie. Do jazdy po czarnym lepszym wyborem przy obecnym poziomie cenowym jest bowiem Crosstourer, który w promo kosztuje niewiele więcej niż podstawowa wersja nowej Afry (to ta bez bagażnika i z szybą dla karła ) i mniej od podstawowej AS. Do tego ma pierdolnięcie czego o Afryce powiedzieć się nie da .
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem