Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24.01.2018, 07:48   #44
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Tank Zobacz post
Popieram zdanie yeuopa.. dla mnie opona wyprawowa nr 1

Wysłane przy użyciu Tapatanka
Cytat:
Napisał Radarman Zobacz post
Ja na opony nie żałuję, bo to jedyna rzecz która nas trzyma drogi. Więc tu nie ma co oszczędzać.... Stąd między innymi czytam i pytam.

Zawsze wydawało mi się (z tego co czytałem na różnych forach), że E07 to całkiem niezłe oponki na 50/50. Ostatnio znalazłem taki opis, który wydaje się dobrą opinię E07 podtrzymywać (również w kwestii jazdy po mokrym czarnym czy hamowania).

Zdaję sobie sprawę, że żadna kostka 50/50 nie będzie tak na mokrym asfalcie trzymać jak np. Conti Trail Attack 2. I to chyba norma wielu opon 50/50, nie tylko E07.

Inna sprawa, że ja ani na asfalcie ani na szutrach nie uznaję swoich umiejętności za "riding god" i raczej nie "zamykam" całkowicie bieżnika. Jeżdżę w 90% zgodnie z przepisami itp, bo tu się szaleć nie opłaca.

Jednak jazda na mokrym asfalcie stanowi potencjalną większość i jeśli mam się czuć i jeździć bezpieczniej być może po Dunlopach wrzuce coś innego niż E07.

Sorki, za off-topic. Miało być o długodystansowych oponach wyprawowych...
Nie mylisz czasem E-07
mitas e07.jpg
z E-09
e 09.jpg

Jesli szukasz tego typu opony to moze sprobuj K60/K60 SCOUT powinna sprostac Twoim oczekiwaniom i jest o niebo lepsza od E-07
k60.png


Cytat:
Napisał chemik Zobacz post
Ale jeśli ktoś ją porównuje do miękkich opon typowo szosowych to rzeczywiście w porównaniu z nimi jest ślisko (jak na każdej innej twardej oponie dualowej).
Ja mam doswiadczenie i porownuje E-07 z:
- E-09
- E-09 DAKAR
- TKC80
- Karoo T
- Karoo 3
- K60 SCOUT
Wszystkie nowe, wszystkie swieze.
  Odpowiedź z Cytowaniem