Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08.04.2018, 16:10   #5
benzo
 
benzo's Avatar


Zarejestrowany: May 2011
Miasto: Wrocław/Brema
Posty: 25
Motocykl: RD04
benzo jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 20 godz 8 min 38 s
Domyślnie Wulkanizacja, czyli skuterowa wyprawa na Bali

Czesc I. Ucieczka z Kuty

Lot z Kuala Lumpur do Denpasar trwal nieco ponad 3 godziny. W tym czasie przekroczylem rownik - to zawsze dobra okazja do swietowania. Gdy wyladowalem w Kucie (Denpasar), godzina byla jeszcze calkiem wczesna, ale ciemnosc oblewala budynek lotniska. Odpalilem na Sigic'u namiar na wykupiony wczesniej hostel (Bedbunkers Hostel 1, 12PLN/noc) i pieszo poszedlem do celu. Po drodze kupilem troche indonezyjskich rupii (zeby bylo na start) i karte do internetu (po taniosci).
Sam hostel nie odbiegal standardem od pozostalych miejsc, w ktorych bywalem wczesniej w Azji SE. Kilku pijanych/zjaranych Australijczykow klocilo sie z recepcjonistka, kilku lokalnych leniwie oceniajacych sytuacje. Przy check-in'ie dostalem zimne piwo (nagroda za spokoj?), mapke Kuty i zapewnienie, ze w sypialni sa dzialajace wentylatory. Zrzucilem graty i bylem gotow na odkrywanie nowego miejsca.

Poszedlem wzdluz glownej ulicy Jalan Raya Legian. Od samego poczatku przyczepili sie do mnie handlarze grzybow halucynogennych i trawy. Tak w krajach arabskich, jak i w Azji, nie lubie tego lapania za rece, czy za ubrania. Nachalnosc odwrotnie proporcjonalna do wzrostu, szybka znajomosc konczona krotkim "fuck off, don't you ever touch me". Wszystko czego chcialem tego wieczora, to wypic zimne piwo i zjesc nasi goreng. Usiasc sobie, pobajerzyc z lokalesami o wyspie, o nurkowaniu, o jedzeniu.

Szedlem dalej, dotarlem w okolice Paddy's baru. To miejsce ataku islamskich radykalow z 2002 roku. Tu dostalem tez niecodzienna propozycje od dziewczyny na skuterze - lodzik za 30PLN... po kilku sekundach znajomosci.

Kuta po 20'tej.
1.JPG

Dlugonogie córy Paddy'iego.
2.JPG

Miejsce ataku z 2002 roku - Paddy's Irish Bar i pobliski Sari Club
3.JPG

Zginely 202 osoby z 21 krajow (w tym 88 Australijczykow i 38 Indonezyjczykow)
4.JPG

Styczniowy wiezor w Kucie.
5.JPG

Robaki
6.JPG

Robaki z bliska
7.JPG

Drag queen show. Ktory to facet?
8.JPG

Rano, pokrzepiony solidna porcja Bubur Ayam, poszedlem w kierunku Pantai Kuta Beach. To miejsce, w ktorym mozna znalezc motocykle na wynajem. Ceny okazaly sie zroznicowane - od 5 do 10 USD za dzien, w zaleznosci od typu. Dla mnie wazna okazala sie info o tym, ze malym motocyklem enduro nie wydostane sie z Bali. Udalo mi sie znalezc goscia, ktory pokochal moje buty i w zamian za mozliwosc przymierzenia, obnizyl mi cene wynajmu moto na 3,50 USD/dzien. Nawalem go Maciek, przez wzglad na podobienstwo do kolegi z podstawowki.

Bubur Ayam + Bintang = sniadaniowy klasyk.
9.jpg

Slady hinduizmu balijskiego sa widoczne wszedzie.
11.jpg

W drodze do Pantai Kuta Beach.
10.jpg

Pantai Kuta Beach - plaza miejska rano.
13.JPG

Pantai Kuta Beach - odpoczynek w cieniu.
12.jpg

Buddyjska swiatynia.
14.JPG

Ptak z drewna
15.JPG

Smok zrobiony z drewna.
16.JPG

17.JPG

Maciek, ktory zostal moim bohaterem. W moich butach rozm. 47.
18.jpg

Ostatnio edytowane przez benzo : 08.04.2018 o 16:51
benzo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem