Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25.01.2019, 22:45   #34
CzarnyCzarownik
 
CzarnyCzarownik's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2015
Miasto: Maków Podhalański
Posty: 1,793
Motocykl: XRV750->XR400
Galeria: Zdjęcia
CzarnyCzarownik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 17 godz 53 min 24 s
Domyślnie

Tylko ciekawe też jak będzie wyglądała mechanika/elektromechanika samochodowa za to XX lat. Może teraz nie ma tragedii, ale coraz częściej trzeba mieć komputerek diagnostyczny do wymiany głupich klocków hamulcowych w samochodzie.
Chodzi mi o to, że próg wejścia w interes się zwiększa i prawdopodobnie tak zostanie. I czy firmy motoryzacyjne nie będą chciały mieć monopolu na naprawę samochodów, bo wszystko będzie zakodowane/zabezpieczone. Nie wprowadzisz specjalnego kodu nowej części to auto nie odpali. I tak padną wszystkie małe warsztaty i zostaną tylko wielcy gracze na rynku (taka pesymistyczna wizja).

Generalnie poza mechanikowaniem z motocyklami wydaje mi się ciekawe robienie przy 4x4. Wszelkie przeróbki na życzenie, zabudowy. Ciekawe jest jeszcze jak ludzie robią zmoty lub buggy. Budowanie ramoklatki, uzbrajanie tego. Teraz jeszcze poważnie myślę, czy nie kupić spawarki tig dc/ac, giętarki do rur i nie spróbować zrobić stelaży pod DR/XR, jakiś płyt pod silnik z alu i generalnie uczyć się spawać (może coś z czasem sprzedawać?). Akurat mam szczęście, wynajmuję stancję i pomieszczenie na moto pod mieszkaniem, które jednocześnie pełni rolę małego warsztatu.

Z programowaniem chyba najlepsze jest to, że do tego wystarczy komputer, książka, jutuby, artykuły w internecie. Do nauki programowania mikrokontrolerów wystarczy kupić mikrokontroler, programator u chińczyka za <20zł i można się uczyć. Śmieszne pieniądze a możliwości rozwoju ogromne. Chyba jedna z nielicznych takich dziedzin.
__________________
Zapraszam na YouTube , Instagram oraz Stronkę.
Pozdrawaim, Dawid z DMMotoAdventures
CzarnyCzarownik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem