Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06.09.2019, 09:02   #4
Gończy
 
Gończy's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2017
Miasto: LPU
Posty: 1,141
Motocykl: RD07a
Gończy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 9 godz 5 min 52 s
Domyślnie

Kupiłem nexxa jakieś 2,5 roku temu (pierwsza wersja - zanim xd1 wszedł). Pamiętam, że ceny były dużo niższe, to było zanim wprowadzono 2-gą wersję tego kasku, który w mojej ocenie różnił się kolorami chyba tylko i mocowaniem przedłużenia daszku. Nexx x.weed ma też opcję obniżenia kąta daszku chyba czego nie było w pierwszym modelu, ale to szczegół. Chyba w X.weedzie wsadzili lepszą śrubkę która trzymała daszek na górze bo pierwsza była z plastiku i w momencie zerwania łebka daszek leciał na oczy co mogło się skończyć różnie. Za to producenci powinni mieć w ryj. Jeżdżę praktycznie cały czas tylko na blendzie, chyba że pada, jest już ciemnawo albo przy niskich temperaturach. Nic się nie psuje, parę rys na szybce na górze od podnoszenia i opuszczania ale nie psują widoczności. Ogólnie to kawał dzbana ale jest ok. Spadł mi kilka razy na asfalt na daszek i nie było problemu, nawet przy przedłużonym daszku. Fajny patent robił robotę w tym roku na dużym słońcu w górach przez 2 tygodnie.
Jak masz szczękę batmana to możesz mieć problem - kiedyś o tym na forum pisano przy xd1 nie wiem jak przy 2-ce. Ja jestem z niego zadowolony. Cena trochę jak dla mnie wysoka. Najcześniejszy model nexxa był do ogarnięcia kiedyś nawet po 800 zł i taniej jak go wycofywali. Oprócz dodatkowych otworów wentylacyjnych pod daszkiem i malowania chyba nie ma większych zmian. Nie wiem czy nie wybrałbym XD1, który będzie teraz coraz tańszy.

Ostatnio edytowane przez Gończy : 06.09.2019 o 09:20
Gończy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem