Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18.03.2019, 11:43   #1
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie Podjazd betonowy

Hejo

Wahałem się długo co robić przez garażowarsztatem, ale jak mi powiedzieli ile będzie kosztowało położenie kostki /nawet betonowej/ to się z lekka załamałem.
W tym roku da Bóg, kończę w większej części remont warsztatogarażu, mojego drugiego domu czyli, i chciałbym mieć już przed nim podjazd. W tej chwili chłam niesie się na butach na salony, moto nie ma gdzie postawić, no i jak to zadaszę to plan jest taki, że będzie cud miejsce do roboty na cieplejsze miesiące.

Sóhe fakty:

około 80mkw, 7-8x7-8m /jeszcze zobaczę jak to ułożę

byłoby dobrze jakby miał minimalny spadek /da się to zrobić z wylewanym betonem?/

Wymyśliłem, że będzie to beton bo korytowanie całości mam z wywiezieniem ziemi za 600zeta.
Kubik B25 z transportem wychodzi 220PLN netto - potrzeba około 15m^3 co daje kwotę 3300PLN - jeśli jeszcze doliczę siatki zbrojeniowe, szalunki, krawężniki i jakieś inne duperelki to za całość zamknę się w piątaku.

Tanio jak barszcz - zyskuję zmywalną powierzchnię, mogę ją pomalować wałkiem żywicą, wrzucam nad to zadaszenie i jest gites - na lata.

Brukarze życzyli sobie 190-230pln mkw


PYTANIA: na co zwrócić uwagę przy takiej wylewajce, czy dawać podbudowę, na ile cm korytować, jak zbroić.
CZY dam radę zrobić to samemu czy konieczny jest ktoś z zacieraczką?

dzięki za info wszelkie.

m
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem