Wątek: Dakar 2019
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28.11.2018, 14:24   #8
colles


Zarejestrowany: Mar 2017
Miasto: Jaworzno
Posty: 333
Motocykl: CRF1000l
colles jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 16 godz 31 min 9 s
Domyślnie

Wypowiedź Rafała Sonika :

To nie była łatwa decyzja…

Dakar Rally za każdym razem wymaga życiowej formy.
Nie jestem jeszcze gotowy na 110 procent. Zwłaszcza, że nie interesuje mnie dojechanie do mety, ale zwycięstwo. Chcę odzyskać pełną sprawność po kontuzji i znów powalczyć o mistrzostwo świata.

Nie ukrywam, że rozczarował mnie również charakter tegorocznego super maratonu. Potrwa krócej o trzy dni, zawodnicy pokonają o połowę mniej kilometrów, a oesy mają niemal sprinterski charakter. Nie chcę ryzykować odnowienia urazu dla tak okrojonego Dakaru.
Zaryzykowałbym, gdyby prowadził np. przez cały kontynent. Takiemu wyzwaniu nie mógł bym się oprzeć.

Od dziesięciu lat rozpoczynałem rok Dakarem i nie wyobrażam sobie, żeby tym razem było inaczej. Dlatego pojadę do Peru wraz z niewielkim zespołem żeby śledzić poczynania moich rywali i dopingować Polaków. Chcę spojrzeć na rywalizację od drugiej strony. Myślę, że będzie to dobra okazja, żeby podsumować 10 lat startów na arenie międzynarodowej, zaplanować kolejne i nagrać dla Was ciekawe materiały!

Wiem, że zawsze ze mną jesteście i wierzę, że zrozumiecie moją decyzję. Przed nami jeszcze wiele wspólnych radowych emocji! RS
colles jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem