Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08.01.2021, 03:04   #28
mariusz1984_katowice


Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Orzesze
Posty: 37
Motocykl: nie mam AT jeszcze
mariusz1984_katowice jest na dystyngowanej drodze
Online: 10 godz 31 min 28 s
Domyślnie

Na razie zmierzyłem tylni cylinder ...

Cylinder OK - trzeba go będzie przehonować - nie ma rys, ale gładź jest już "gładka" w niektórych miejscach

Pierścienie natomiast do wymiany - 0.6mm szczeliny na 2 pierścieniu (0.7 to limit) - przy kompresji trochę mniej niż 12 bar (silnik 650). Na górnym pierścieniu nie ma już nawet znacznika "R"

Nie znam się - może tam olej dawal w miarę sensowną kompresję - ale może takie powinny być wyniki przy takim zużyciu pierścieni.

Ciężko będzie znaleźć "graniczne" / "oryginalne" wartości wysokości głowicy - nie ma tego nawet w serwisówce, ale spróbuję porównać oryginalną uszczelkę z athen'ą,

Na pewno uszczelki zamontowane 2 raz są po prostu "uklepane" - ale nie wiem czy to jest powodem tego że głowica przednia moim zdaniem jest zbyt nisko (wbrew opini Szynszylla - bo na zdjęciu w serwisówce ten maly klin jednak wystaje),

Jak nie znajdę powodu - ale będzie taka sama wysokość przy starych ale wyczyszczonych uszczelkach to chyba jednak zaryzykuje i zmontuje całość na nowych uszczelkach i uszczelniaczach.

Tak czy inaczej - muszę rozebrać też dół silnika bo koszty rosną, a jakby było coś nie tak z panewkami (nie mają luzu) to będzie podwójna wtopa,

Mariusz
mariusz1984_katowice jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem