Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24.02.2010, 21:00   #19
rubin
Afryka zawsze w sercu i na tatuażu :)
 
rubin's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Bytom
Posty: 631
Motocykl: BMW F800GS
Przebieg: 29167 M
rubin jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 4 dni 12 godz 28 min 31 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ramires Zobacz post
Rub1n, wątpie aby Dzino powiedział - i to nie jest wcale złośliwość, ale on z tego żyje
tak samo ja nie powiem wszystkiego o żywicach co potrzeba wiedzieć

Trzeba dać swoim zarobić i tym samym wspierać naszych rodzimych a nie imperialistów i masonów
Spoko, fajnie by było gdyby się kolega Dzino podzielił wiedzą Ale jak nie powie to i tak dojdę [albo i nie ] metodą prób i błędów co to za materiał.
(choć szkoda bo w sumie forum chyba po to jest żeby pomagać i wymieniać się doświadczeniami, spostrzeżeniami i praktyką-zresztą, co jak co ale konkurencji żadnej nie stanowię bo sam jedynie dla siebie chałupniczo odrestaurowuje co zepsułem ).

Dziś przyszła nowa szybka, więc starą albo zmarnuję, albo ją zespawam.
Narazie kieruję się zapachem przy topieniu szybki i tym w jaki sposób się topi. Na pewno pachnie inaczej niż ABS ...
... w takim razie zostaje mi jeszcze około 22 rodzajów plastiku, które dostałem w komplecie. ) i będę je topił i wąchał oraz wspawywał - może się któraś przyklei ::
w ostateczności ... skorzystam z ... żywicy )

Jeśli bym nie kupił spawarki i nie zaczął się sam bawić spawaniem mojej starej owiewki,(a teraz szybbki) to może bym skorzystał z usług spawalniczych kolegi (bo w końcu po to zakłada się firmę, żeby "usługiwać" i kasować-zarabiać).

Ale z drugiej strony po to forum, żeby innym "zielonym" pomagać

...może będę mało oryginalny, ale z pomocą w identyfikacji materiału szybki przyszli mi Niemcy ... i ich solidność w dokumentacji:
http://www.mra.de/html/de/Download/P...090512_N17.pdf
- strona 4 w/w dokumentu

po przeczytaniu tego co mam na szybie, przeszukałem net i wyszło, że firma MRA produkuje szybki moto z materiału PMMA, czyli Poli (metakrylan metylu) - inaczej mówiąc: akryl glas , albo pleksa chyba nie przekręciłem. Zresztą jak zwał tak zwał

Dodatkowo dwie panie z uniwersytetu chyba z Wrocka pomogły mi za pomocą tabeli nr 2:
http://www.cen.uni.wroc.pl/teksty/identyfikacja.pdf
zidentyfikować rodzaj materiału poprzez torturę przypalania lutownicą iż zapach przypomina zmywacz do paznokci

oraz polibuda szczecińska (odnośnie temperatury topnienia - wyższa niż ABS - bo z tym materiałem porównywałem - mocniej trzebabyło przytopić ) tabela 1 :
http://www.ztp.ps.pl/download/laborki/01.pdf

nie ukrywam swej radości, że w ten sposób znalazłem odpowiedź na postawione przez siebie pytanie

[autor tego posta ma nadzieję, iż nie naraził żadnego z forumowiczów na straty materialne, ani też duchowe. Podczas swoich prób z lutownicą ( z certyfikatem CE), nie został skrzywdzony... za bardzo ... żaden plastik, czy też owiewka, ani szybka. Natomiast prawie wszystkie wymienione w w/w poście nazwy własne są fikcyjne bądź zmyślone, a ich zbieżność z nazwami występującymi w Wikipedii bądź internecie jest jedynie przypadkowa.]
__________________
Jazda na dwóch kółkach jest jak chodzenie po bagnach - bardzo wciąga.

Ostatnio edytowane przez Dzieju : 16.02.2013 o 12:13
rubin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem