Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04.09.2008, 13:16   #21
DANDY
 
DANDY's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 254
Motocykl: RD04 CRF 450 R Husqvarna TE 610
Przebieg: 50000
DANDY jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 5 godz 33 min 13 s
Domyślnie

W afri do obniżenia nie wystarczą same "kości" bo jest to zintegrowana część wraz z tulejką która jest łożyskowana, wykonane jest to jako odkówka stalowa (AT 04,07.07a,niewiem jak w 03) . Zimą napewno będe dorabiał całe to ustrojstwo z dwoma lub trzema dziurkami jak na zdjęciu samych kości z prawej tylko materiału między otworami
chce więcej zostawić dlatego będą otwory dwa lub trzy w zależności na ile kiwaczka pozwoli, ponadto łożyskowaną tulejkę wypoarze w kalamitkę smarowniczą aby można było smarować łożyska bez rozbierania całego elementu (dziwi mnie dlaczego orginalnie nie ma kalamitek w XL,XR i cr są standartowo ! ,chyba obniżenie kosztów produkcji ?! )
Element chce wykonać stalowy tj. kości dospawane do tulejki .
Co prawda nie potrzebuje obniżyć afri ale będe wkładał dłuższy amortyzator . Jeżeli jest ktoś chętny zrobie więcej tych elementów do "obniżania" lub jeżeli ktoś chce mnie wyprzedzić to ja się podłącze bo planuje wykonanie tego za dwa-trzy miesące .

ps.
jeżeli ma ktoś z was drugi nieporzebny na daną chwile element łączący ramę z kiwaczką proszę o porzyczenie na wzór do wykonania w.w. elementu wtedy prawdopodobnie dorobie go wcześniej .
__________________
i do zobaczenia na trasie


Ostatnio edytowane przez DANDY : 04.09.2008 o 17:52 Powód: jeszcze jedna opcja
DANDY jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem