Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 30.06.2019, 08:25   #1
Widmo80
Pracuj uczciwie dla dobra swego kraju- dostaniesz rentę , bilet do raju
 
Widmo80's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2015
Miasto: Dzierżoniów
Posty: 961
Motocykl: RD03
Przebieg: 12 000
Widmo80 jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 22 godz 44 min 28 s
Domyślnie Budowa wiaty/garażu- blaszaka 50m a pozwolenia.

Przymierzam się do budowania wiaty, około 50m2 i nie wiem jak to wygląda od strony prawnej, czy wymaga to jakiegoś pozwolenia i czy jest to obwarowane jakimiś przepisami. O ile, standardowego blaszaka, 3x5m, można chyba sobie postawić chyba gdzie się chce u siebie, to nie wiem jak sytuacja wygląda z takim 50m2. Sam jeszcze nie wiem czy bedzie to gotowiec blaszak, kupiony od producenta np https://sprzedajemy.pl/garaze-blasza...e55-nr54047967 , czy samoróba w stylu profil 10x10cm jako słupy zabetonowane w gruncie, do tego płyta osb i styropian na wierzch, plus struktura jak na domu z czasem; Nie wiem czy dla urzędasów robi to jakąś różnicę- jeśli postawienie blaszaka nie będzie wymagało pozwoleń, projektu, Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego pozwolenia itd, to idę w to. Działka na której ma to stać, ma 9,5 ara i jest przyległe do tego około 40 arów mojego gruntu( nie jest to budowlany grunt) w sumie działka i to pole to około 0.5 ha.
Może ktoś ostatnio to przerabiał i ma wiedzę w temacie. Nie ukrywam że nie chce mi się tej całej papierologi( projekt, pozwolenie na budowe, mapki, papierki i latanie po urzędach ). Moze inaczej zapytam- do jakiego metrażu nie jest konieczne pozwolenie itp. i wybór jakiej technologi, by było to mniej upierdliwe dla mnie, od strony prawa budowlanego.

Ostatnio edytowane przez wojtekk : 26.11.2020 o 14:46 Powód: Zmiana z "Budawa" w tytule na "budowa"
Widmo80 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem