Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21.07.2013, 23:06   #4
Jarek_MTB
 
Jarek_MTB's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2013
Miasto: Łódź
Posty: 355
Motocykl: YAMAHA TENERE 700
Jarek_MTB jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 23 godz 2 min 17 s
Domyślnie

Dzięki za odpowiedzi.
Byłem w intermotors na Dąbrowskiego i mierzyłem evs web i orteza jest naprawdę solidna, godna polecenia i uwagi... jedynie cena jest wiadomo jaka... zaporowa, ale nie czepiam się. Lepiej wydać na orteze tyle, niż 10 x tyle na kolejna operacje.

W kwestii ortez to zgodzę się z Toba Aras, ze wystarczyłaby pewnie zwykła, zresztą mam taką pooperacyjną, ale strasznie nie wygodna jest, najlepsza byłaby taka dla sportowców nie motocyklowa...

ale...

1. Planuje zakupić w przyszłości AT, wiec zakup wydaje się rozsądny, patrząc z dalszej perspektywy.
2. Mógłbym jeździć w tej pooperacyjnej lecz w przypadku gleby nie byłoby odp. ochrony
bo nie do tego została zaprojektowana, a wygląda tak: http://s-nikiel-mojegory.pl/artykuly...l#.UexHbXfwESs
3. EVS web jest to solidna gruba skorupa która wydaje się idealna> Problemem jest natomiast zanik mięśnia czworogłowego lewego uda przez co jak mierzyłem evsy to na prawą xl na lewa l i w udzie była za luźna, choć całkiem niezłe się trzymała.
4. Gdyby nie to to już bym ją kupił, ale z racji tego ze przez zimę prawdopodobnie odbuduje mięsień, to kupno ortezy na trochę, mija się z celem i tu rozważyłbym zakup używki sprawnej nieuszkodzonej.

Miałem możliwość przymierzyć asterixy czerwone z gorsetem ale w rozmiarze M i mające swoją młodość już dawno za sobą. Wydały mi się nie wygodne (mały rozmiar) oraz umożliwiają patrząc na orteze z przodu ruchy jej części względem siebie na boki, taki wg mnie "po wuju" system, co w moim przypadku jest raczej dyskwalifikujące je. Choć gorset super sprawa, zapewnia dopasowanie takie że weby mogą sobie o tym pomarzyć tylko.

Porównując te 2 ortezy web kładzie pod względem pancerności asteriksy na głowę wg mojej opinii, weby maja solidny 2 osiowy zawias i nie umożliwiają tego ruchu co asterixy co dla mnie jest wielką zaletą.
Niestety weby nie pasują do uda idealnie bo mam za mały obwód w porównaniu do prawej jest to 12cm w udzie mniej, a w perspektywie za rok rozważać zakup większego rozmiaru jest trochę kiepski i jestem w kropce.
Innych nie mierzyłem

Reasumując i tak musze cos kupić, wiec pewnie padnie na weby, aczkolwiek ciężko mi wydać te pieniądze z w/w powodów.

Co do alpinstarsów to one owszem wyglądają ciekawie, ale na mój gust, to orteza po kątem szosowego motocykla niż enduro, wyglądają (widziałem tylko zdjęcia) tak ze patrz i nie rusz mnie jeśli nie jeździsz po czarnym.

Co do samej wygody w używaniu to weby trzymają nogę jak imadło asterixy sa jak guma. I tu w pełni bym zaufał tylko evs, naprawdę solidna konstrukcja.
Jarek_MTB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem