Wątek: DR 750 big
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13.12.2016, 23:47   #6
jakubdr750


Zarejestrowany: Apr 2010
Posty: 29
Motocykl: DL 650
Przebieg: 99
Galeria: Zdjęcia
jakubdr750 jest na dystyngowanej drodze
Online: 23 godz 33 min 21 s
Domyślnie

tak prawy z lewym można pomylić na 100% gaźniki złożyć i próbować regulować, na źle złożonych gaźnikach (pomylony prawy z lewym pływakiem)
pray od lewego rózni sie średnica kanalika, i niczym innym) dojechałem do Dubrovnika, potem wszystko musiałem pruć i je zamieniać, było jak ręką odjął,
to było 10 lat temu sory ale nie poamietam dokładnie jak to regulowałem czy zaczynałem od wręcania czy wykręcania, a regulowałem wielokrotnie w mioch 2 Bigach i również kumplowi.

Najpierw chyba wręcałem srube mieszanki do momentu aż silnik zacznie zwalniać obroty, potem licząc obroty śruby wykręcałem tę śrubę do momentu aż silnik zacznie zwalniać obroty, następnie ustawiałem wartość pośrednią i wolne obroty regulowalem na 1200 obr/min pokrętłem przepustnicy, przy sprawnych zaworkach iglicowych (wymiana co roku) i iglicy (no właśnie nie pamietam na którym ząbku chyba 2!!!!) Big spalał w trasie w okolicach 5 litrów, zawsze odpalał i pracował równo.
(czyli od pierwszego zwolnienia obrotów do drugiego było np 19 obrotów śruby, należało ją cofnąć o 8,5 obrotu, następnie ustawić wolne obroty pokrętłem na około 1200obr/min)
Ten sposób jest jedynym poprawnym i odpowiednim sposobem na regulacje gażników w DR 750/800

Aha i żeby do śruby regulacyjnej dojśc dorób sobie śrubokręcik np ze śruby 6'', na jednej krawędzi zaznacz punkt, żeby móc liczyś te obroty,

Mam nadzieję że pomogłem

Ostatnio edytowane przez jakubdr750 : 13.12.2016 o 23:53
jakubdr750 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem