Wątek: Stuk-puk w RD03
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12.05.2008, 08:42   #1
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,032
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 12 godz 6 min 15 s
Domyślnie Stuk-puk w RD03

Pytanie do użytkowników RD03 /Motormaniak, Endriu, Bąbel, Łysy i kto tam jeszcze ma .../: Czy w Waszych maszynkach na zupełnie zimnym silniku pojawiają sie jakiekolwiek "stuki" dokładnie to chodzi mi o odgłos dobiegający z wałka na którym chyba osadzona jest miedzy innymi pompa wody i oleju. Będąc nad węgierskim stawem takie cóś zwróciło w mojej babci już po raz kolejny moją uwagę, dźwiek nie jest uciążliwy i zanika zupełnie po złapaniu przez moto temperatury - no powiedzmy po minucie pracy na biegu jałowym /wrażenie mam jakby sie jakiś luz kasował a sam odgłos podobny jest w natężeniu do tego słynnego sprzęgła, którego akurat w mojej zupełnie nie słychać/. Zlokalizowałem "źródło" stuku-puku i jest ono rozmieszcone osiowo, dokładnie w miejscu gdzie biegnie chyba wałek na którym wspomniane pompki pracują. Motormaniak ty to chyba słyszałeś na agro-disco i mówiłeś coś o "normie" ale jam człek niezmiernie upierdliwy i chciałem sie upewnić czy aby nie mam się czym martwić A może jest na takie coś jakaś recepta albo inna przyczyna-źródło przychodzi wam do głowy - zaznaczam, że dźwięk po przyłożeniu stetoskopu słyszalny jest po obu stronach silnika w miarę równomiernie /dół silnika, w okolicach o których wyżej wspomniałem/
Z góry dzięki!!
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem