Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20.10.2018, 13:38   #1
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,032
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 12 godz 1 min 23 s
Domyślnie Odrdzewiacze i inne podobne

Panowie jestem w temacie lamerem więc proszę się nie śmiać ale może w Naszym gronie są fachowcy i potrafią coś powiedzieć w kwestii zimowego usuwania rdzawych nalotów. Mianowicie chodzi mi o odmłodzenie łbów śrub i innych podobnych elementów np. przy zaciskach, kolektorach, szprychach-nyplach i innych podobnych, które mają już rdzawo-bury nalot i wyglądają średnio. Czy są jakieś środki proste w aplikacji /np. aerozol czy inny pyndzelek/, nie szkodliwe dla elementów przyległych takich jak alu czy inne lakierowane-oxydowane, które potrafią taki nalot "zjeść" i dodatkowo utworzyć jakąś estetyczną powłokę typu pseudo ocynk czy coś w tym typie Jeśli są to gdzie ich szukać i jak używać - zima idzie więc czasu będzie sporo. Miałem plan część tych śrub wykręcić i dać do cynkowania ale może jest prostsza metoda nie wymagająca demontażu a co za tym w moim przypadku idzie stworzenia ulepszonej wersji /zawsze mnie po poskładaniu kilka śrubek zostaje co potwierdza teorię o rozrzutności autorów projektu /? Pacjent to duży Gs a mowa o rudo-burym nalocie czyli początkowej fazie korozji czy innego utleniania a nie agonalnym przypadku
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem