Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20.05.2020, 21:34   #29
p@wel


Zarejestrowany: Sep 2016
Miasto: Toruń
Posty: 25
Motocykl: RD03
p@wel jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 12 godz 13 min 0
Domyślnie

Czołem, w zeszłym sezonie także mojej trójce zaczęły się przytrafiać tytułowe przypadłości - zdychający obrotomierz i wypadający zapłon na jednym z cylindrów. Nie chcę dłużej zastanawiać się czy odpali/dojedzie bo to świetny koń, wiec najwyższy czas uporządkować temat. I tu moje pytanie do doświadczonych w boju - jaki kierunek uważacie za najsensowniejszy:

- wymianę obydwu modułów (nie mam pewności, który nie robi) na zamienniki; jeśli tak, to jakiego producenta polecacie. Jest trochę tego w serwisach aukcyjnych w różnych cenach. Poprzedni właściciel wymienił już jeden z modułów na DZE, ale nie wiem, czy to właśnie on nie zdycha. Założyłem z powrotem stary, oryginalny i przez pewien czas było ok, ale podczas wymiany było trochę żonglowania modułami i macania gniazd wtyczek, wiec pewności żadnej
- regenerację tych oryginalnych; mi niestety brakuje doświadczenia w lutowaniu elektroniki więc sam się nie podejmę, mimo zapoznania z relacją kol. Zimnego na forum TCP; pytanie do Was, czy ktoś ogarnięty w temacie byłby skłonny przyjąć zlecenie i je zregenerować?
- zakup oryginalnych, używanych; tu niestety pewności żadnej, jak długo bezawaryjnie porobią
- a może jeszcze jakaś inna konwersja na coś trwalszego?

Ja na tę chwile myśle o zakupie dwóch oryginalnych, używanych i regeneracji moich, żeby mieć pod ręka w rezerwie. Pokutuje we mnie przekonanie o lepszej jakości modułów ori w porównaniu z zamiennikami. Ale pewności nie mam, nie porównywałem pod żywicą
Będę wdzięczny za Wasze uwagi. Myśle, że innym poszukującym też taka zebrana wiedza może się przydać.
p@wel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem