Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19.01.2019, 23:52   #51
Darek CRF


Zarejestrowany: Sep 2017
Miasto: Wołomin
Posty: 31
Motocykl: crf 1000
Przebieg: 20tys
Darek CRF jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 21 godz 49 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Luti Zobacz post
Ok. Nie chcę nic udowadniać. Nie wiem na ile się czujesz pewnie na drogach gruntowych, jakie masz doświadczenie w górach itd.
Ze swojego doświadczenia: Zrobiłem na bodajże anake 2 (DL 650) podczas swoich "kaukaskich wyryp" (3 i 4 lata temu) m.in Omalo, Shatili i całą pętle Swanecką. Zestawiając z relacjami na necie w dość sensownym tempie. Nie odniosłem wrażenia, żeby wyżej wymienione opony jakoś mnie ograniczały. Nie wiem czy dedykowane bardziej gumy dadzą Tobie większą pewność. Wiem jedno jak popada w górach to na asfalcie na winklach będziesz miał dużo weselej jak ubierzesz się w bardziej terenowe opony. Tamtejszy asfalt (Kaukaz, a przede wszystkim Rosja) jest bardziej zdradliwy. Zresztą leciałeś na Murmańsk to pewnie jakiś tam pogląd w tym temacie masz.
Reasumując: Jak sobie turystycznie pyrkasz w tzw offie to zakładanie TKC 80 będzie moim zdaniem przerost formy nad treścią na tamtejsze nawierzchnie.
No własnie i tu jest problem bo 80%km albo i wiecej to asfalt i tkc 80 szczególnie na mokrym nie są za rewelacyjne, na tym Murmansku trasa była bardzo podobna szutry były przez Karelie w Kirowsku kamienie , Teriberka i Rybacki różny teren reszta asfalt na Nordkap i z powrotem ,pojechałem na Pirelli MT i wydaje mi sie że był to idealny wybór na mokrym asfalcie dawały radę spokojnie na szutrach i kamieniach tez było o.k ale jak trafilismy odcinek drogi z bardziej grzaskim piaskiem to było wesoło
generalnie lubię tkc 80 i wokól komina tylko na nich jezdze tereny rozne jest i mega piach i mega błoto i zwykle szuterki a na asfalcie 130 spokojnie mozna pomykac.
Takze chyba pozostane przy pirelli

Ostatnio edytowane przez Darek CRF : 19.01.2019 o 23:59
Darek CRF jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem