Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14.02.2024, 08:28   #10
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,435
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 2 godz 51 min 52 s
Domyślnie

moj typ z poczatku lat 90-tych, wszystkie wymieniane elementy byly ogolnie dostepne:

- silnik CB500 - gazniki Keihin, bardzo trwały, oszczedny, zawory na plytkach, plaska miska olejowa, jedna chlodnica, 6 biegów, zebatka zdawcza na srubie centralnej, blok dzielony w poziomie, masa silnika 56kg - niewiele jak na R2 w tamtym czasie. dla porownania silnik z TA650 wazy 70kg - wiem bo kiedys wysylalem.
- zawias przod klasyczny z kartridżem, skok 180mm
- tarcza 319mm z zaciskiem brembo 4 tloczkowym jak w TDM 3VD
- pompa hamulcowa brembo, oplot ( byl w serii juz w XRV w roku 1983)
- tylny zawias na alu wahaczy bez kiwaczek, sprezyna progresywna jak w TDM, KTM990SM, Versys itd. skok 180mm
- oczywiste oczywistosci: filtr powietrza wysoko jak w rd07, zbiornik ~20l ( te silniki slynely z oszczednosci), oslona przed wiatrem, rozsadna lampa...

nie jest to zadne SF - na poczatku lat 90-tych zupelnie w zasiegu. swiat potrzebowal dziesiecioleci, zeby odkryc na nowo silniki rzedowe R2, ktore byly podstawa motoryzacji brytyjskiej w czasach jej najwiekszego rozkwitu. calosc sucha zmiescilaby sie spokojnie w 190kg. wg serwisowki Hondy CB500 z 1993 sucha wazyla 170kg.

w zamian za to dostalismy czopero-enduro od Hondy i całkiem wesołą ale niezbyt starannie wykonana XTZ750 od Yamahy, ktora juz w 1996 roku zniknela. Kawasaki bedace blisko mojej koncepcji mialo KLE500, w ktorym jednak Polska sie nie zakochala - sporo za to widze KLE i KLR w USA, Kanadzie i Aystralii. podobno rozlatywaly sie kola magnesowe, podobno glowice byly miekkie, podobno motocykl byl wiotki i mial dupowate zawieszenie - nie mam zdania, nie mialem z nim kontaktu. robilem kilka ER i EN czysto sezonowo/serwisowo. suche KLE500 wazy 178kg wiec moje rojenia sa jak najbardziej zblizone do tej wartosci.
__________________
buziaki
szynszyll jest online   Odpowiedź z Cytowaniem