Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17.08.2015, 11:17   #24
Navaja


Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Halinów
Posty: 927
Motocykl: BMW R 100 S, R 1200 GSA
Navaja jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 19 godz 31 min 58 s
Domyślnie

Mam założony podbródek, szybę dobrze wyregulowaną - sam sprawdzałem.
Dmucha ewidentnie przez ten dolny wywietrznik.

Gość w serwisie powiedział, że rzeczywiście może być taki niefart, że powietrze podbijane przez szybę + deflektor wali centralnie na ten ten dolny wywietrznik ale:
1. U mnie dmucha na obu moich motocyklach a róznica w wysokości szyb wynosi 30 cm.
2. Mam stary C1 i w nim nie dmucha nic - po prostu po zamknięciu wentylacji jest spokój.
Żeby było jasne nie jest to jakiś huragan tylko stałe leciutkie nawiewanie na wysokości od nosa w górę. W niskich temperaturach powoduje to łzawienie oczu i gila na nosie a gdy jest ciepło, jak np. wczoraj wysusza spojówki.

Jak dla mnie to jest to fabrycznie spierdzielone rozwiązanie.
U mnie widać, że klapka dolnego wywietrznika nie przylega po zamknięciu do obudowy. Nie wiem tylko czy uszczelnienie ma miejsce na styku klapka - obudowa czy gdzieś tam środku.
Zrobiłem prosty test. Po zamknięciu wentylacji wziąłem kask w ręce i dmuchnąłem w dolną wentylację mocno od zewnątrz. Czuć i słychać jak powietrze wychodzi górą tym wywietrznikiem pod szybą. Jak docisnę klapkę mocno palcami to trzyma i jest szczelne.

Bass
możesz trochę rozwinąć swoją wypowiedź? Z góry dziękuję.

Sorry chłopaki za zawracanie dupy taką pierdołą ale trochę ciężko się z tym jeździ.
Jak mówię: szybą nie dmucha, owszem puszczało ale wyregulowałem i pewnie trzeba to robić na każdy koniec sezonu ale to nie tragedia.
Problemem jest ten dolny wywietrznik.
Navaja jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem