Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28.03.2024, 08:22   #17
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,827
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 20 godz 39 min 53 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał zaczekaj Zobacz post
Heja.
Pytanie głupie bo wiadomo, że większość teraz fotografuje telefonami.
A te telefony robią całkiem dobre zdjęcia.
Wiem, bo sama tak robię. Ale zastanawiam się nad powrotem do aparatu. Mój ostatni to Olympus xz2. Okazjonalnie też robiłam foty lustrzanką i mimo, że jakoś niespecjalnie zagłębiałam się w ustawienia to te zdjęcia były jednak fajniejsze od tych z fonu.

Teraz w przygotowaniach do kolejnego tripa nachodzi mnie myśl aby może ogarnąć na wyjazd jakiś aparat coby te zdjęcia w dużym formacie fajnie wyglądały.

No i czym się teraz foci?
Co ze sobą zabieracie na tripy- nie wspominając o smartfonach?
Mały kompakt? Lustro czy może bezlusterkowiec? I dlaczego?

Czytałam trochę o Sony rx100 V i wyżej i jest to polecany mały kompaktowy pstrykacz.
Gabaryty aparatu nie mają dla mnie jakiegoś dużego znaczenia. Kompakt wsadzę w kieszeń a coś większego w przygotowany do tego tankbag ale za to fajnie żeby kręcił dobre wideo.

Jestem ciekawa waszych doświadczeń.
Możecie podsyłać przykładowe fotki z danych sprzętów.
A jak macie coś na sprzedaż to dajcie znaka, chętnie przemyślę, nie muszę kupować nówki.

P.S dawno nie było nic na forum o aparatach


A i proszę modów o przeniesienie do odpowiedniego działu bo mi się palec omsknął.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Najlepszy to ten aparat który mamy przy sobie, stąd głównie wynika popularność telefonów. Gdy chcemy coś lepiej zobaczyć to bierzemy aparat ale rozmiar niestety ma znaczenie. W bezlusterkowcach mamy głównie Canona, jakoś tak wyszło że powiedziałem a to trzeba powiedzieć b i był czas że mieliśmy wszystkie obiektywy do systemu apsc Canon M. Po tych kilku latach mogę tylko napisać że był to fajny zestaw zwłaszcza z obietywami 22, 11-22 oraz 18-200 ale ten ostatni robił już wagę. Każdy system apsc Canona jest ułomny bo producent traktuje go jako piąte koło u wozu i z czasem porzuca. Tak było z lustrami ef-s i tak się stało z ef-m. Teraz zainwestowałem w pełną klatkę licząc na to że Canon będzie ten system rozwijał a tutaj najważniejsze są obiektywy podobnie jak i w poprzednich mini systemach, tylko tutaj są traktowane bardziej serio. Teraz brakuje mi 35 i czegoś szerszego, może zamiast kupować 24-105 f4 było się zdecydować na 14-35 ale w jednym i drugim wypadku obiektyw kosztuje a rozmiar nie jest mały. Teraz jak to spakować na motocykl albo jak zabrać do bagażu podręcznego lecąc gdzieś na tydzień tylko z podręcznym ? Może dokupić coś mniejszego ? Taki Sony rx100, miewaliśmy Sony i czasem były to dobre aparaty, najbardziej pozytywnie wspominam dsc r1 który miał rewelacyjny obiektyw który był przyspawany do puszki, a ta z czasem stała się przestarzała. No ale seria rx 100 to zoom a patrząc na swoje zdjęcia, wychodzi ze moja ulubiona ogniskowa to 35 mm, no to może kupić sobie taki obiektyw albo mały aparat na wycieczki. Teraz mam dylemat czy nie kupić takiego na przykład Fuji x100 i olać te wymienne obiektywy, tym bardziej że nie sprzedaje zdjęć, nie prowadzę instagrama jako platformy biznesowej, a zdjęć do szuflady robię zdecydowanie mniej. No ale jak robię to widzę różnicę między telefonem, ef-m oraz rf. Teraz trzymam jeszcze Canona m6 mk2 z 11-22 i wizjerem ale chyba go sprzedam na platformie mpb oferują 650 EUR bez targowania i może dołożę aby kupić wspomnianego 14-35 albo rf 35 bez dokładania kasy. Ewentualnie rzucę się na głęboką wodę biorąc Fuji X100XI
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem