Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18.03.2017, 02:08   #747
Maurosso
 
Maurosso's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2014
Miasto: Rz-ów
Posty: 648
Motocykl: RD07
Maurosso jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 14 godz 2 min 49 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazmir Zobacz post
Kiedyś jak nie zapomnę zrobię film z uruchomienia AT, która stała tylko tydzień w lato. Niektórzy będą zadziwieni co się dzieje z paliwem
Zaintrygowałeś mnie. Co może stać się paliwem po tygodniu?

W odpowiedzi na poprzednie pytanie, pompa nie na kluczyku.

Wciąż trochę nie rozumiem o jakich Wy motorach piszecie, w kontekście potrzeby instalacji elektrycznego układu dopompowana gaźników.

Nie piszę tego złośliwie, bo każdy moto robi pod siebie i sam mam kilka wynalazków zamontowanych, którzy inni mogliby skrytykować lub uznać za niepotrzebne. Ale akurat to rozwiązanie, jakoś zaszło mi za skórę, bo nic tym się nie osiąga, a można zaszkodzić parchowi.

Może gdy aku nie jest w stanie zakręcić rozrusznikiem przez 3 sekundy, warto by go wymienić, zamiast instalować jakieś cuda? Może jeżeli pompa przez 3 sekundy nie jest w stanie napełnić gaźników, warto do niej zaglądnąć i zbadać przyczynę tego stanu rzeczy? Zdrowiej dla modułu, cylindrów, skomplikowania układu elektrycznego, układu paliwowego, (...).

EDIT: Przy okazji, poprawcie mnie jeżeli się mylę, ale pompa na kluczyku przy moto z gaźnikami, wydaje mi się mocno słabym pomysłem, jeżeli planuje się wycieczki po za asfalt. Przy glebie i załączonym kluczyku, nawet jak moto zgaśnie, pompa będzie pracować do wypalenia styków, a paliwo będzie przelewem rzygało pod motor, aż się do kluczyka lub killswitch'a nie dostaniemy.
__________________
Marcin vel "Gruby" aka "Maurosso"

Ostatnio edytowane przez Maurosso : 18.03.2017 o 02:23
Maurosso jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem