Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27.05.2019, 10:27   #39
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

hipol występuje w dwóch smakach: normalny 80W90 mineralny i BODAJ 75W90 półsyntetyk - jeśli są problemy z temperaturą to można skorzystać z tego drugiego. powinno być lepiej przy dużych dobowych wahaniach. przyznam, że przez lat 11 używam do wszystkiego co jeździ najzwyklejszego 80W90 i nie miałem nigdy problemów.
oczywiście - jak zawsze wszystkim tłumaczę - smarowanie łańcucha olejarką to jest smarowanie w 100% stratne i ten olej musi się gdzieś podziać. COŚ zawsze będzie to na feldze, to na kufrze, to na tablicy rejestracyjnej. zdecydowana większość ląduje i tak w osłonie zębatki zdawczej i w misce pod silnikiem. przyroda.

zawsze są problemy po przesiadce na rzadszy środek - po smarze hipol wypłukuje to co gęste i jest przez jakiś czas gorzej z rozrzutem. być może per-analogia jest tak samo z przesiadką na olej od Scotta bo o ile kojarzę to jest on zdecydowanie rzadszy niż rodzimy Hipol. przy założeniu olejarki po smarze zawsze sugerowałem dokładne mycie łańcucha naftą i możliwie jak najdokładniesze wytarcie, wydmuchanie do sucha a potem już Hipol.

na koniec dodam, że producenci łańcuchów nic nie wpominają o smarowaniu sprejami i innymi takimi wynalazkami ale DID wyraźnie pisze na opakowaniu o oleju 80W90.
miałem klientów którzy na zestawie robili po 40tys km i to nie były odosobnione przypadki nawet na dużych maszynach typu DL1000, tak więc uważam, że do Hipola nie ma się co czepiać.
wielu tutaj forumowiczów przez lata smarowało łańcuch po prostu pędzelkiem czy szczoteczką a nie olejarką, używając zwykłej przekładniówki i nie narzekali na trwałość zestawu.
niemniej jednak jeśli zauważasz, że olej od Scotta jest lepszy... cóż, jak to mówią: 'jeśli koszula Ci pasuje to ją noś'
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem