Wątek: Rekuperator
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21.11.2018, 14:39   #47
Qter
 
Qter's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2011
Miasto: Reguły
Posty: 772
Motocykl: Husqvarna FE 350
Qter jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 5 godz 39 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał cyryl Zobacz post
Sprawdziłem i cena za najmniejszy z oferowanych zabija.

Ma ktoś z Was zainstalowany anemostat wyciągowy w okolicach kominka i potwierdzi, że reku faktycznie rozprowadzi jakieś ciepło po reszcie domu?
Ja mam w salonie piec kaflowy w okolicy którego mam anemostat wyciągowy dodatkowo kilka metrów dalej mam anemostaty nawiewne - powietrze do kominka biorę z zewnątrz.. Na pewno to nie szkodzi aby korzystać z tego ciepła (nie wiem - może teraz bym rozważał zrobienie kominka z DGP).

Już kiedyś pisałem - mam Jan-Gaz przeciwprądowy i nie mam żadnych uwag (używam od ponad 7 lat). Filtry docinam z rolki. Instalację zrobiłem sam dokładając GWWC (glikolowy gruntowy wymiennik ciepła). Powietrze z zewnątrz które dociera do rekuperatora nawet w największe mrozy nie ma ujemnej temperatury. W lecie potrafi delikatnie schłodzić ale klima to nie jest. Wentyluje tylko kiedy jesteśmy w domu (sterownik).

Aha - było pytanie o okap kuchenny - mam okap z filtrami węglowymi i działają(można oczywiście kombinować z robieniem dodatkowego kanału do wyrzucenia brudnego powietrza znad okapu). W kuchni anemostat wyciągowy. Zapachy z kuchni nie wędrują do innych pomieszczeń.

PZDR

Qter
__________________
Pije bro i palę sziszę...
Qter jest online   Odpowiedź z Cytowaniem