Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20.01.2024, 18:18   #8
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,873
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 dni 8 godz 15 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Michal Zobacz post
https://mikrotik.com/product/sxt_lte6_2023

Cos takiego, to ma modem i idzie po lte, dostawca nasz lokalny.
Czy używasz obu portów Ethernet z tej anteny Mikrotika czy tylko jednego?

Cytat:
Napisał Michal Zobacz post
Mam router od dostawcy Internetu, dopiero potem swój router.
Czyli rozumiem, że modem od dostawcy internetu, potem switch, ze switcha recordery kamer, gniazdka w pokojach oraz acces pointy, które będą tworzyły jedną siec.
Prędkość neta to do 100Mbs (pewnie coś w literkach pomieszałem), wifi 6 chyba nie mam, dom parterowy 240m + budynek gospodarczy 10m obok i chciałbym żeby wifi tam dotarlo.
Sorry, ale piszesz trochę chaotycznie i ciągle wychodzą jakby nowe potrzeby dla tej sieci (np. recordery kamer), a w pierwszym poście pisałeś, że zależy Ci tylko na polepszeniu jakości i zasięgu WiFi.

Weź proszę kartkę papieru i rozrysuj mi topologię / schemat blokowy Twojej obecnej sieci, czyli jakie urządzenia łączą się z jakimi (podaj ich nazwy i modele) i co jest tam podłączone (np. ile masz tych recorderów) i podeślij tutaj (czy na PW) zdjęcie tego. Będzie mi łatwiej coś w miarę OPTYMALNIE doradzić.

Jeśli prędkość tego neta to 100Mbps (oraz ten Mikrotik na zewnątrz ma tylko porty 10/100 Ethernet więc nie obsłuży nic szybciej mimo że modem LTE Cat 6 umożliwia do 300Mbps) więc nie potrzebujesz nawet mesha WiFi6 (chyba że przyszłościowo). Stąd spróbowałbym zestaw TP-Link z 3 access pointami na start. Dwa ustawiłbym w domu i połączył ze sobą skrętką, a trzeci postawił w budynku gospodarczym (ten będzie miał backhaul z którymś z domowych AP po WiFI).

Coś takiego powinno wystarczyć, a jesli nadal będzie cienko w domu z sygnałem WiFi zawsze możesz dokupić dodatkowy acces point od TP-Link (nie musi być taki sam bo rodzina Deco jest kompatybilna)

https://www.amazon.pl/TP-Link-M4-wzm.../dp/B07P495TQ4
__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.
nabrU jest online   Odpowiedź z Cytowaniem