Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 31.01.2019, 21:51   #23
at.pawel
 
at.pawel's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kraków
Posty: 219
Motocykl: RD04
Przebieg: 106000
Galeria: Zdjęcia
at.pawel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 3 min 31 s
Domyślnie

Wracam wieczorem z pracy. Na szczęście jest ślisko, zimno i mokro. Zjeżdżam z estakady lewym pasem bo wszyscy wloką się prawym, licznik pokazuje 84 km/h... nagle czuję, że tylne koło zaczyna żyć własnym życiem. Wrażenie jest takie jakbym latał poślizgiem po całym pasie, tylko z większą amplitudą. Rozkładam nogi i lekko unoszę cztery litery żeby się nie wyj....ć. Spadł łańcuch - to pierwsze co myślę ale zaraz otrzeźwienie - przecież wtedy teoretycznie powinno zblokować koło, a ja jadę dalej. Może pękła opona ? Wciskam sprzęgło i nagle wszystko ustaje i motorynka jedzie grzecznie prosto. Co jest do cholery myślę sobie ? Puszczam sprzęgło na 4 biegu i znowu zaczyna się walka o utrzymanie pionu ! Wciskam jeszcze raz sprzęgło, na luzie pomiędzy jadącymi samochodami przebijam się przez trzy pasy i ląduję bezpiecznie przy krawężniku. Jeszcze tylko mija mnie na centymetry autobus mpk i mogę wtargać bydle na trawę. Patrze na koło i wszystko gra. Przechylam ją na boczną nóżkę i widzę, że wahacz goni luźno - jakby był doczepiony do ramy drutem. Pierwsza myśl - odkręciła się nakrętka. Nie pierwsza w tym sprzęcie. Oglądam i okazuje się, że nakrętka jest na miejscu ale śruba jest wysunięta. Patrzę z drugiej strony, a tam zamontowano plastik zabezpieczający śrubę przed wysunięciem (w przypadku utraty nakrętki). Odginam go ręką i wypada główka śruby (!)
Nie będę wam opisywał jakie słowa przeszły mi wtedy przez głowę. Ochłonąłem i zadzwoniłem po lawetę w postaci toyoty yaris verso z żoną za kierownicą. Wróciłem bezpiecznie do domu, wyładowałem motorynkę w garażu i napiłem się.... kawy.
Aktualnie czekam na odpowiedź salonu na pismo od mojego adwokata...
Tymczasem uważajcie na rometa !!
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 49895625_323590054926078_2554556546621112320_n.jpg (121.7 KB, 60 wyświetleń)
at.pawel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem