Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23.05.2019, 14:09   #292
drwalu4
 
drwalu4's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2015
Miasto: Pawęzów/Tarnów
Posty: 121
Motocykl: RD07a
drwalu4 jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 23 godz 47 min 9 s
Domyślnie

To ja opiszę jeszcze jedną ciekawą sytuację dla potomnych:

Pojechałem na przejście graniczne w Krościenku bez ważnego badania technicznego na motor (przeglądu). Nie sprawdziłem tego szczegółu i wyleciało mi z głowy. Pogranicznik sprawdził w CEPiku czy nie ma badania technicznego i .... Odziwo nie odbiłem się od granicy tylko Pogranicznik zatrzymał mi dowód rejestracyjny w systemie (fizycznie dowód miałem cały czas w ręce). Wystawił pokwitowanie , że do 7 dni mogę poruszać się pojazdem , ale do 7 dni muszę zrobić przegląd i zgłosić się do najbliższej jednostki policji lub straży granicznej , żeby wycofali zatrzymanie dowodu z systemu Cepik.
Granicę przekroczyłem normalnie. Miałem tylko nie pokazywać Ukraińcom tego pokwitowania aby nie przyczepili się o brak przeglądu.
Po powrocie do Tarnowa, wczoraj zrobiłem przegląd a dzisiaj byłem na Policji aby cofnęli zatrzymanie dokumentu. Okazało się , ze policja nie może tego zrobić, tylko straż graniczna ponieważ oni zatrzymali dokument. Na szczęśćie straż graniczna jest w tym samym budynku w Tarnowie co Policja. Chwile im zeszło bo jak stwierdził Pan ze Straży Granicznej: " częściej zatrzymują dowód niż oddają". Ale wszystko poszło ok i nic nie kosztowało.

Tak, że brak ważnego badania technicznego (przeglądu) nie dyskwalifikuje od razu od przekroczenia granicy.
__________________
"...kiedy koleina Cie wybierze, nie próbuj jej zmieniać..."
drwalu4 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem