Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08.07.2014, 07:12   #3
mishieck
Łowcy z Łopola
 
mishieck's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: O! Pole...
Posty: 1,219
Motocykl: Szwenduro
mishieck jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 6 dni 20 godz 55 min 30 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał nicek27 Zobacz post
Witam!

1. Zależy mi na czasie i dokumenty do rejestracji chciałbym przetłumaczyć tutaj w Niemcowni. Czy dokumenty tak przetłumaczone zostaną uznane w naszym pięknym kraju?
2. Aktualnie jedynym właścicielem auta jestem ja, wszystko wbite w dowód itd. Orientuje się ktoś jak mogę to rozegrać w Polsce? Mam spisać umowę z samym sobą? Jak się ma do tego cena, którą mam na umowie z komisu gdzie kupiłem auto? -
- 3. czy podatek zostanie policzony wprost proporcjonalnie do humoru przemiłych państwa w urzędzie? Na umowie z pieczątką itd. z komisu mam 1000euro i tyle było zapłacone. W PL takie auta już zarejestrowane i z gazem po 2500..
Ad. 1 - Zadzwoń du urzędu i zapytaj.

Ad.2 - Nie powinno być problemu. Kupiłem auto w DE, miałem niemiecki dowód i brief na siebie. Oprócz dowodu potrzebujesz potwierdzenie własności - czyli fakturę lub umowę dokumentującą zakup pojazdu od poprzedniego właściciela. Z przetłumaczonymi dokumentami poszło gładko w WK.

Ad. 3 Podatek? Masz na mysli akcyzę? Jeśli tak, to celnicy zapewne policzą sobie wartość pojazdu wg tabel Eurotax.
mishieck jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem