Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23.04.2017, 14:52   #41
iwasz


Zarejestrowany: Mar 2016
Posty: 16
Motocykl: Yamaha XJ6
iwasz jest na dystyngowanej drodze
Online: 12 godz 50 min 13 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał CeloFan Zobacz post
Iwasz, załatwiłeś formalności? Pieniądze wróciły do ciebie? Ile czasu trwało to w sumie? Ile czasu trwa zwrot kaucji w normalnym trybie?
Co pamiętasz że jest do wypisania na trzech stronach formularza o którym pisałeś wyżej?
Załatwiłem. Zwrot kasy dostałem chyba w 2 tygodnie (po okazaniu w PZM Travel podpieczętowanego CDP). Myślę, że w normalnym trybie będzie trwało tyle samo. Ja po prostu zapomniałem o pieczątce na granicy Polskiej (podczas wjazdu do PL) i tylko z tego powodu mi się przeciągnęło.

Na pierwszej stronie (okładce) jakieś mądrości, mój podpis, podpis kogoś z PZM i podpis kogoś jeszcze ważniejszego. Na drugiej (pierwszej papierowej jest pierwszy karnet. W sumie jest 5 takich samych). Przedostatnia strona to jest formularz do podstemplowania przy wjeździe do EU (tego zapomniałem i musiałem jeździć na Okęcie do urzędu celnego). Na końcu (okładka) dane motocykla.

Każdy karet ma 3 sekcje. 1 sekcja zawsze zostaje dla posiadacza CDP i tam jest miejsce na pieczątkę przy wjeździe do pogańskiego kraju i wyjeździe. A dwie następne to Ci pogranicznicy odcinają odpowiednio przy wjeździe i wyjeździe i zabierają sobie.

Mam nadzieję, że dobrze to zapamiętałem.
iwasz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem