Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18.12.2018, 13:44   #12
Mallory
Moderator
 
Mallory's Avatar


Zarejestrowany: May 2013
Miasto: Poznan
Posty: 2,421
Motocykl: RD04
Przebieg: kto wie
Mallory jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 56 min 32 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał pepe132 Zobacz post
Silnik mi kopci na czarno po odpaleniu motor mam od niedawna. Kupiłem dawce Rd07A z 2000 Roku moja jest z 1994 . Co bede misiał przełozyc z mojego starego silnika.
Cytat:
Napisał pepe132 Zobacz post
Przejechałem nia dopiero 250km od zakupu 1.5 Miesaca temu.OLEJU JEST NARAZIE STAN.Dzis jeszcze odpaliłem kopci dymek czarny . na przygazowce i strzela z rury wydechowej czasami sanie zamkniete. co tzeba by bylo zmienic z mojej jak sie bym zdecydował. Napewno gazniki ze starej bym musial załozyc i napewno z lewej strony od arternatora czujnik halla bo w Rd07A sa 4 piny a u mnie w Rd07 sa 2 piny. czy cos jeszcze koło magnesowe sa takie same
Cytat:
Napisał dawid8210 Zobacz post
Jak grochem o ścianę...

Całkowita racja Dawid.
Tak czytam czy to nie podpucha - diagnozować i decydować się na wymianę silnika po objawach czarnego dymu i przejechaniu ledwie 250 km?
Bez sprawdzenia kompresji, zużywania oleju, regulacji zaworów, gaźników.
Do tego kupno silnika od wersji A i dopiero po kupnie myślenie czy będzie pasował do wersji zwykłej?

Pepe132 - może jednak czegoś nie wiemy?
Tak jak wielu wcześniej zalecam spokojne podejście do tematu. Przegląd gaźników, krućców gaźnikowych, króćców ssania, linek ssania, zaworów - taki serwis podstawowy.
I zobaczymy co będzie.
Nawet gdy skończy się wymianą silnika to i tak w/w serwis będziesz musiał zrobić.
__________________


Kiedy jest najciemniej, wtedy błyska znów nadzieja. Tolkien.
Mallory jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem