Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22.06.2010, 10:31   #30
klanol
:O
 
klanol's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: warszawa
Posty: 683
Motocykl: RD07
Przebieg: 38000
Galeria: Zdjęcia
klanol jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 21 godz 22 s
Domyślnie

Wiecie co
Podoba mi się ta rzeczowa dyskusja tylko mam jedno, no dwa ale
Po pierwsze zastanawia mnie, skoro mają grzać się uzwojenia prądnicy, to przecie żółte kable też muszą się grzać jak cholera. Nie ma siły przecież. Grzać się powinno od regulatora aż do prądnicy. Przecie te kabelki to 1mm. Mam rację?
Poza tym druga sprawa i chyba najważniejsza. Myślę, że wielu użytkowników czytających tem post "test regulatora" zna się na elektryce na tyle aby wymienić spaloną żarówkę albo podłączyć grzane minetki. W związku z powyższym może lepiej napisać prostym językiem jakie są ewentualne zagrożenia jeżeli takie istnieją. Osobiście używam nowego regulca i nic poza migotaniem nie zauwważyłem, żółte kable się nie grzeją więc jak wcześniej pisałem prądnica chyba też nie. Wiem, że to absolutnie żaden argument, więc może jak ktoś kumaty zrobi test to napisze czy np: wzmocnoić żółte kable zasilające, czy może polecieć moduł itp. konkretnie efekt. Opisywanie zasady działania dla laików (ja też nim jestem) nic nam nie wyjaśni. Może chociaż na koniec takie łopatologiczne podsumowanie dla "białych ludzi"
I jeszcze jedna obserwacja: jak wyłącza się odbiorniki (światłą długie) na wolnych obrotach to reakcja silnika w obrotach jest widoczna. Stąd wnioskuje, że raczej regulator sam nie obciąża prądnicy na maksa cały czas tylko po obciążeniu go. Zaznaczam, że to tylko organoleptyka naoczna bez pomiarów
__________________
:O
klanol jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem