Wątek: Buty
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15.08.2019, 16:44   #797
CzarnyCzarownik
 
CzarnyCzarownik's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2015
Miasto: Maków Podhalański
Posty: 1,793
Motocykl: XRV750->XR400
Galeria: Zdjęcia
CzarnyCzarownik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 17 godz 53 min 23 s
Domyślnie

Ja napiszę ostatni raz i się zamykam bo offtop. Może by warto zrobić osobny temat o technice jazdy czy to w offie czy to w terenie.

Z ręką na klamce pisałem trochę żartobliwie w odniesieniu do nogi i pytania jak zmieniać biegi i hamować.

Wczoraj byłem na szkoleniu z jazdy (ale bardziej po drodze) i koleś tłumaczył, że są 2 szkoły co do trzymania klamek. Jedni wolą mieć palec lub dwa w pogotowiu, inni cała ręka na kierownicy. Wada trzymania palców w pogotowiu i robienia tego nieswiadomie jest taka, że jak nam coś wskoczy przed koło to możemu bezmyślnie zacisnąć hamulec i jest klops. Jak mamy rękę w pozycji spoczynkowej to mamy moment na analizę sytuacji i opanowanie głupiego odruchu. Generalnie robić tak lub tak, ale trzeba być świadomym. Koleś też jeździł z palcami na klamce w pogotowiu ale oduczył się na torze jak przez to prawie się wyglebał. Generalnie bardziej polecał palce na kierownicy.

I jeszcze przedtem było o trzymaniu nogi na podnóżku tak, aby opierać na poduszcze stopy. Tłumaczone było to większą czułością stopy i wyczuciem motocykla itp. Poruszyłem temat na szkoleniu. Koleś wytłumaczył, że chodzi bardziej o zwiększenie możliwości ruchowej w stawie kostkowym dzięki czemu lepiej pracować ciałem i przybrać lepszą sylwetkę na moto. Na logikę w pancernych buciorach za wiele nie czuć tego motocykla przez stopę

Ja po "terenie" wiele nie jeździłem, więc to co pisałem tyczy się raczej poruszania się po drodze. Grubszą zabawę w terenie powoli zaczynam

Sent from my SM-J600FN using Tapatalk
__________________
Zapraszam na YouTube , Instagram oraz Stronkę.
Pozdrawaim, Dawid z DMMotoAdventures
CzarnyCzarownik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem