Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21.06.2023, 12:39   #15
motormaniak
mistrzu
 
motormaniak's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 1,955
Motocykl: RD03
Przebieg: ?
Galeria: Zdjęcia
motormaniak jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 1 godz 59 min 25 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał jorge Zobacz post
Mirek ja pierdziu - to dom na kółkach Ile takie cudo?

Obecnie muszę podjąć wyzwanie - robić na brygadówce L4H3 czy kupić gotowca. Nie wiem jakie są za i przeciw.

Cenowo chyba wychodzi na jedno. Teraz akcyzę się płaci za specjalny.

Co do plusów campervana to:

+ wiem co mam bo sam buduję
+ robię pod siebie i swoje potrzeby
+ czasami wpuszczają tam gdzie nie wpuszczają kamperów - ale to już się zmienia, a i vany już mało vany przypominają (dla rodziny 2+2)
+ można mieć 4x4 i są wąskie w uliczkach
+ szybsze na przelotówkach (nie dla mnie - bo z dziećmi to jadę jak emeryt po szachy)
+ można robić "na raty"

- wąskie
- home made, a nie profesjonalne wykończenie
- finalna cena może być wyższa niż oryginalnego kampera
- brak dodatków typowo kamperowych


Piszcie o Waszych doświadczeniach.

PS

Wpisy o autach osobowych są miłe - sma spałem nie raz w Fordzie, ale obecnie materac mam do sprzedania i temat zamykam. Chodzi o kamper z łazienką lub możliwością umycia się i załatwienia potrzeb w toalecie własnej - tak się umówmy.
Zbudowałem sobie sam.
Widzę pewne problemy:
1. czy Dźwigniesz czasowo i umiejętnościowo taką budowę - ja poświeciłem parę miesięcy po pracy
2. Czy masz miejsce z prądem do takiej budowy
3. robiłem zabudowę busa pierwszy raz, po paru wyjazdach już wiem że zrobił bym pewne rzeczy inaczej
4. dodatki typowo kamperowe - sa bardzo drogie lub dość trudne do wykonania
5 4x4 to tez dośc trudny temat, ogranicza wybór pojazów i baaardzo podnosi cenę.
6. problem z wycofanie środków za przeróbkę a kasa jest pochłaniana baardzo szybko.
Jak bym robił drugi raz zmienił bym ząłożenia:
albo zakup oryginalnego typowego campera biorąc pod uwagę że to zakup który można spieniężyć jak się znudzi,
albo mniejszy pojazd wyglądający jak cywilny z małymi tylko przeróbkami w środku umożliwiającymi spanie bez kuchni, prysznica i całej tej zabudowy camperowej.
__________________
Enduro i ADV
motormaniak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem