Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22.06.2018, 06:28   #32
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,386
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 6 godz 7 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał greszczyn Zobacz post
Jest ...JAPAN NSK . Łożysko przy zębatce zero luzu, tak samo ze środkowym . Tylko to prawe się zdupcyło . Smar na miejscu ,żadnego śladu korozji . Od jakiegoś czasu coś mi tam strzelało i myślałem ,że to łańcuch .Ale podczas miejskich jazd w otwartym kasku , usłyszałem że jednak coś tylna piasta nie bangla .
Jak rozebrałem to na czynniki pierwsze, to tak do końca nie wiem ,czy przyczyną było odłamanie bieżni ,czy awaria kulki i jej pęknięcie , co spowodowało z kolei odszczepienie się kawałka mniejszej bieżni. Pytanie tylko czemu ? Czy to wada jakieś serii łożysk ,czy może zbyt mocne dokręcanie tylnego koła ?
łożyska są skręcane względem bieżni wewnętrznej przez tulejkę więc większa siła dokręcenia koła ich nie uszkodzi, chyba, że jest złe dystansowanie łożysk w piaście i po rozgrzaniu piasty następuje nacisk na łożyska, z tego co czytam to sporo osób ma problemy z łożyskami więc coś jest nie halo, może to wada łożysk, przy takim uszkodzeniu jak u Ciebie mogło zblokować koło albo coś rozwalić. Standardowe zużycie łożyska to najczęściej rozszczelnienie uszczelniaczy, woda powoli wypłukuje smar, dostają się nieczystości i łożysko leci bo i innego wyjścia nie ma.
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem