Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10.12.2015, 10:32   #6
Patiomkin
 
Patiomkin's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Piastów k. Wawy
Posty: 491
Motocykl: CRF 450R, ST 1100, Rd03
Patiomkin jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 18 godz 58 min 47 s
Domyślnie

Dawno temu rozważałem takie rozwiązanie. O ile dobrze pamiętam RD03 ma o jedno mocowanie silnika więcej w stosunku do TA. Przełożyć się o ile pamiętam da... ale z jakiegoś powodu Pan Hąda to zaprojektował i wdrożył (może chodziło o zwiększenie sztywności). Dobrze rozpoznaj temat osobiście - pamięć u mnie juz nie ta ...tym bardziej sprawdź bym nie wprowadził Cię przypadkowo w błąd.



Cytat:
Napisał wilq.bb Zobacz post
Z racji tego, że reaktor napędowy w mojej afryce jest w stanie mocno dalekim od ideału, a wczorajsze motomikołaje były powiedzmy zakończeniem sezonu trzeba się wziąć za robotę i kontempluję co począć....
Do rzeczy mój silnik lubi olej, i nie żałuje mu go, ale jak się jedzie powyżej 4500 rpm to bydlak potrafi nawet litra na tysiąc wciągnąć, drugi problem to konieczność wymiany wałka zdawczego - poza tym silnik żwawy i daje radę.
Jest sobie do wzięcia silnik z 2001 roku z TA650 i zastanawiam się czy nie będzie to tańsze i lepsze rozwiązanie niż remont reaktora.
Ktoś z Was ćwiczył taką operacje - wiem, że różnią się ilością pkt mocowań -ale podobno w pełni kompatybilne jest w tę stronę co ja potrzebuje.
Ktoś, coś wie - opcjonalnie ma silnik z RD03 w super stanie i akurat chce sprzedać

ps. nie brakuje mi mocy i nie będę motał 750tki - wg mnie bez sensu.
Patiomkin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem