Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15.07.2019, 09:01   #270
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Pojeździłem ten wypożyczkowy dzień... i jednak odpuszczę.
Wrażenie mam po jeździe na tyle dobre, że gdybym miał wybierać co zostawić lub w momencie zakupu co wybrać to wybrałbym 250tkę jako sprzęt ze wszech miar uniwersalny.

Niemniej jednak co mi bardzo przeszkadzało:
1. zerowa ochrona przed wiatrem i deszczem /a załapałem się na zajebiste opady na powrocie/ - owiewka jakaś konieczna,
2. nie pałowałem bo sprzęt nie mój ale przejechałem 130km offem naprawdę na luzaku, 50km po czarnym około i po 180km przyszła rezerwa. spalanie wyszło 3l/100 - mało oczywiście ale przy takim baniaku to jest masakra. Zbiornik do wymiany lub kombinacja z dodatkowym tankiem;
3. kanapa do zrobienia - orginał jest ok na 150km - potem jest po prostu źle. Dobrze, że się stoi często ale i to nie pomaga;
4. silnik super, zajebista skrzynia biegów /o wiele lepiej działająca niż w moim NC/ ale po prostu męczyłem się na przelotówce 90kmh słuchając jak to wyje... ja wiem, że to wysokoobrotowa maszynka ale kurwać... flaki mi się przewracały słuchając tego wycia a to dopiero 5.5krpm. dodatkowo - wymiana przełożenia przy jakimkolwiek offowaniu konieczna - może to 42 z tyłu styknie już.

Na plus - fajny kumpel do szwędaczki, na spokoju można kulać się 80kmh i patrzeć na okolicę. Wjeżdża wszędzie po prostu mimo słabiutkiego dołu. Dobrze działający ABS nawet w offie, zestrojony POD motocykl zupełnie inaczej niż w NC. W zasadzie nie trzeba go wyłączać w off jeśli nie ma się w planie zarzucania tyłem.

Powtórzę - gdyby miało to być jedyne moto, zdecydowanie tak.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem