Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22.03.2017, 21:20   #97
Nynek
 
Nynek's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2014
Miasto: Myślenice
Posty: 597
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Nynek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 3 dni 7 godz 44 min 57 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ziarko Zobacz post
Nynek - prawie się nie mylisz. Do 5m3/dobę przy przydomowej oczyszczalni ścieków na zgłoszenie. Dopiero powyżej tej wydajności na pozwolenie.

Czyli budując przydomową to:
- zgłoszenie do Starosty obiektu budowlanego (w przypadku pozwolenia na budowę domu z przydomową oczyszczalnią -zgłoszenia dodatkowego się nie wykonuje).
- zgłoszenie do Burmistrza Gminy - INSTALACJI oczyszczającej ścieki. Jeśli spełnia określone wymogi, to po 30 dniach można ją budować.

W jednym i drugim przypadku, jeśli stwierdzone zostaną nieprawidłowości organ wydaje decyzję o odmowie.W przypadku zgłoszenia - zgoda milcząca po upływie 30 dni.

Burmistrz ma również wydać prawo zakazu użytkowania instalacji , w dowolnym momencie gdy nie spełnia warunków środowiskowych lub prawnych - niezależnie czy warunki budowlane zostaly spełnione. np. tam gdzie jest sieć kanalizacyjna nie można budować przydomowyhc oczyszczalni ścieków - należy się po prostu podłączyć do sieci kanalizacyjnej,.
Ziarko nie do końca. Jeżeli chcesz studnię chłodną zrobić, to musisz mieć pozwolenie wodnoprawne na wykonanie urządzenia wodnego. Co do 5 m3 to różnie starostwa interpretują. U nas np. Tak, że w przypadku gdy oddziaływanie odprowadzanych ścieków wykracza poza naszą działkę to trzeba także mieć PW. W większości przypadków da się udowodnic wykraczanie. Był chyba wyrok NSA w tej sprawie. Według mnie jest to zasadne. Z drenazem to tak jak piszecie na zgłoszenie przechodzi ale często wychodzą później problemy między sąsiedzkie. Bo woda w studni sąsiada zatruta, bo śmierdzi. Raz widziałem jak firma zrobiła nasyp zwirowy nad gruntem bo sama glina była. Oczywiście po kilku miesiącach zaczęło smierdzieć - na miejscu się okazało ze scieki przeciekały przez nasyp i wypływaly na trawnik. Stawiam fraszkę, że przynajmniej co druga oczyszczalnia nie dzia prawidłowo z powodu złej eksploatacji. O złoże trzeba dbać i się na tym trochę znać. Generalnie temat rzeka.
Nynek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem